Pomysł zrodził się w parafii św. Małgorzaty w Kamienicy przed świętowaniem 125. rocznicy konsekracji tutejszego kościoła 11 czerwca ub.r. – Jeśli dzisiaj zabraknie nam ducha, wiary, nadziei i miłości, to nie będzie z nami dobrze – mówi ks. proboszcz Marek Droździk. – W depresje, nerwice, kryzysy wpada coraz więcej osób. A w Kościele od wieków mamy wyjątkowy dar, szczególną łaskę zyskiwania odpustu w intencji siebie bądź osoby zmarłej. Wielu to sobie ceni, więc za zgodą bp. Romana Pindla wystąpiliśmy do Stolicy Apostolskiej o przyznanie nam tego przywileju na rok świętowania jubileuszu.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Czytasz fragment artykułu
Subskrybuj i czytaj całość
już od 14,90 zł








