Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Młodzi wpatrzeni w Chrystusa

W kościele św. Andrzeja Boboli w Czechowicach-Dziedzicach na wielkopostnych dniu skupienia, czyli Duchowej Rewolucji spotkali się uczniowie czechowickich szkół średnich. Wraz z katechetami i nauczycielami przybyli na zaproszenie dekanalnego duszpasterza młodzieży ks. Piotra Rajdy.

To wydarzenie wpisało się w diecezjalny projekt, realizowany w siedmiu miastach naszej diecezji. W programie naszej części Duchowej Rewolucji znalazły się spotkania z zaproszonymi gośćmi. Była konferencja ks. Kamila Kuchejdy, diecezjalnego duszpasterza młodzieży, który mówił o obrazie Pana Boga, jaki tworzą sobie ludzie, a także świadectwo nawrócenia, złożone przez pana Pawła. Po tym wprowadzeniu nastąpiło najważniejsze spotkanie: z Panem Jezusem. Była adoracja Najświętszego Sakramentu i zwieńczenie całego wydarzenia: Msza Święta. W modlitwie młodym towarzyszyła grupa muzyczna pod kierownictwem Jarosława Grzybowskiego - mówi ks. Rajda.

Ks. Kuchejda mówił m.in. o szokującym wyznaniu młodego człowieka, który postanowił wystąpić z Kościoła, ponieważ uznał, że Boga nie ma. -Zastanawiałem się, jak to możliwe, żeby tak mówił ktoś, kto przecież chodził tyle lat do kościoła, przystępował do Komunii, uczęszczał na katechezę. Uświadomiłem sobie, że możliwość jest jedna: uznał, że Boga nie ma, bo Go nigdy nie spotkał, nie przeżył prawdziwego spotkania z Nim - tłumaczył ks. Kamil, zachęcając młodych, by ze swoimi myślami, refleksjami i problemami stanęli przed Bogiem, oddając Mu wszystko, co noszą w sercu.

- Popatrz na Pana Jezusa i uwierz, że w tym momencie jesteś dla Niego najważniejszy, że widzi całą zawartość twojego serca, twojego tu i teraz, twoje zalety i atuty, ale także te punkty, które pozbawiają cię miłości, wymagają Jego przytulenia - wskazywał podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, a młodzi słuchali go w skupieniu.

- To było wręcz widoczne, jak bardzo serio podeszli do tego spotkania. Wiem z relacji, że mocno przeżyli to wydarzenie. Mam nadzieję, że dobrze wykorzystali ten czas na pogłębienie swojej relacji z Bogiem - podkreśla ks. Rajda, dodając, że w najbliższym czasie przed młodymi kolejne wielkopostne zaproszenia, m.in. na nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawianej na ulicach miasta, a także zaplanowane na piątek 22 marca spotkanie z Bogdanem Krzakiem w kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela.

- Zapraszaliśmy też młodzież na zbliżającą się pielgrzymkę diecezjalną do sanktuarium Bożego Miłosierdzia do Łagiewnik, a także na Spotkanie Młodych na Lednicy i na ewangelizacyjne spotkanie młodych w Kokotku - dodaje ks. Rajda.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy