Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Droga Krzyżowa z młodymi z Godziszki na szczyt Matyski

Po raz piąty młodzi ze wspólnoty Beta przy parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Godziszce wyruszyli pod Krzyż Milenijny na Matysce, odprawiając po drodze Drogę Krzyżową. W tym roku dołączyli do nich także wierni z innych parafii diecezji.

Swoją pierwszą Drogę Krzyżową na Mastykę przygotowali w 2020 r. - pierwszym roku pandemii. Wyjście w plener miało być dla nich okazją do wspólnej modlitwy i spotkania wreszcie na żywo, a nie tylko przed ekranami telefonów i komputerów.

W tym roku młodzi ze wspólnoty Beta w Godziszce, ze swoją animatorką Katarzyną Ogrodzką i ks. proboszczem Jarosławem Krutakiem, spotkali się przy pierwszej stacji Drogi Krzyżowej po raz piąty. Z ich zaproszenia do wspólnej modlitwy skorzystali także wierni m.in. z Kalnej, Pisarzowic i Bestwiny, którzy przyjechali tu z ks. Adamem Wandzlem. Zapalili pochodnie i ruszyli w górę.

- Wszystkie rozważania napisali młodzi członkowie naszej wspólnoty. Zachęceni przez księdza proboszcza zaczynali je od zdania: "Idąc Drogą Krzyżową, odnalazłem swój krzyż w stacji…" i dzielili się swoim świadectwem przeżywania danego odcinka drogi męki Pana Jezusa - mówi Katarzyna. - Bardzo mnie cieszy, że potrafili się zjednoczyć, dać świadectwo, że w Kościele nie brakuje młodych, którzy w życiu chcą czegoś więcej.

Po zakończeniu nabożeństwa były herbata i poczęstunek.

Wspólnota Beta powstała w Godziszce w 2019 r., po zakończeniu młodzieżowej edycji kursu Alpha i cyklu spotkań poświęconych sakramentom świętym zatytułowanym Beta. Kiedy utworzyli wspólnotę, postanowili pozostać przy tej nazwie.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy