Nowy numer 08/2024 Archiwum

Na Forum dla Rodzin małżonkowie zapraszają do Andrychowa

W czwartek i piątek - 8 i 9 lutego - w parafii św. Macieja w Andrychowie odbędzie się forum dla rodzin. Inicjatorami forum są małżonkowie jubilaci Dorota i Rafał Janoszowie, wdzięczni Bogu za 35 szczęśliwych lat swojego małżeństwa. Swoją radością chcą podzielić się z innymi, zapraszając gości, którzy podpowiedzą, jak dbać o rozwój rodziny i dobre relacje w rodzinie. - Bo o szczęście rodziny samemu trzeba zadbać - podkreślają. Swoimi doświadczeniami podzieli się m.in. znany autor licznych publikacji - Jacek Pulikowski.

Spotkania dla wszystkich zainteresowanych odbędą się w kościele św. Macieja w Andrychowie w czwartek i piątek - 8 i 9 lutego.

W czwartek 8 lutego o 17.00 Jacek Pulikowski wygłosi konferencję „Jak budować szczęśliwe małżeństwo”. O 18.00 sprawowana będzie Msza św., a o 18.40 rozpocznie się druga konferencja J. Pulikowskiego na temat komunikacji w małżeństwie, a także komunikacji z dziećmi.

W piątek 9 lutego o 18.00 rozpocznie się Msza św., a o 18.40 – konferencja z udziałem Bogdana Krzaka i Wojciecha Piszczka: „Ja i Oni czy My? Racje czy relacje?”.

– Impulsem dla tej inicjatywy stał się nasz małżeński jubileusz 35-lecia wspólnego budowania rodziny, który przypada w tym roku. Do tego dodaliśmy trwającą tyle samo lat naszą przyjaźń z Teresą i Andrzejem Goszczyckimi, także jubilatami małżeńskimi, z którymi wspólnie angażujemy się w między innymi w organizację Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Chcieliśmy wyrazić wdzięczność za nasze małżeństwa, podzielić się naszym rodzinnym szczęściem i tak pojawiła się myśl o organizacji forum poświęconego rodzinie – wspomina Rafał Janosz, przyznając, że pierwsza na pomysł wpadła jego żona Dorota.

– Postanowiliśmy zrobić coś dla innych rodzin, podzielić się szczęściem, jakie może dać rodzina. Zdajemy sobie też sprawę, że o to rodzinne szczęście trzeba się cały czas troszczyć. Ono nie przychodzi samo, ale można w każdej chwili o nie zawalczyć – tłumaczą małżonkowie.

Dlatego wdzięczni za swoje rodziny Janoszowie wraz z Goszczyckimi postanowili zaprosić innych, by spróbowali posłuchać i porozmawiać o rodzinnych sprawach, a spostrzeżenia zastosować w codziennym rodzinnym życiu.

– Wystarczy rozejrzeć się wokół, żeby dostrzec, jak wiele jest rodzin, które dotykają kryzysy. One są poranione, pokrzywdzone, tęsknią za miłością, spokojem, normalnością. Dlatego też podczas forum wypowiedzą się naprawdę doświadczeni praktycy życia rodzinnego, którzy podzielą się swoimi sposobami dążenia do rodzinnego szczęścia – zaznacza Dorota Janosz.

W pierwszym dniu forum pojawi się Jacek Pulikowski, znany autor licznych publikacji o tematyce rodzinnej, który wraz z żoną Jadwigą i trójką dzieci od lat nie tylko opisuje, ale i tworzy szczęśliwą rodzinę. Jego konferencje poruszą bardzo ważne kwestie, w tym sprawę komunikacji, bez której budowanie bliskich relacji rodzinnych się nie uda.

Drugiego dnia o właściwym kształtowaniu relacji mówić będą terapeuci uzależnień z Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Młodzieży z Bielska-Białej: Bogdan Krzak i Wojciech Piszczek. Goście forum to profesjonaliści, którzy podpowiedzą, pomogą w szukaniu drogi do rodzinnego szczęścia. Będzie można zadać pytania, a także zastanowić się, co można zmienić, aby rodzinne szczęście rozwijać.

– Mnóstwo osób w życiu rodzinnym napotyka na podobne problemy. Będzie o nich mowa podczas forum. Warto posłuchać i dowiedzieć się, jak inni radzą sobie z tym, co trudne. Często jest tak, że małżonkowie żyją razem, ale przestali siebie wzajemnie dostrzegać, zauważać. Nie chcą się rozstawać, ale nie potrafią poprawić swojego małżeństwa. Tak żyje się bardzo trudno, a forum może stać się impulsem, by zacząć na nowo zawalczyć o wzajemne zaufanie – dodaje Teresa Goszczycka.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy