Nowy numer 08/2024 Archiwum

Światowy Dzień Chorego u św. Jana Kantego

W niedzielę 11 lutego w Kętach, w parafii urodzenia św. Jana Kantego, odbędą się diecezjalne obchody XXXII Światowego Dnia Chorego. W tym roku przebiega on pod hasłem: "Nie jest dobrze, by człowiek był sam". Mszy św. z udzielaniem sakramentu chorych będzie przewodniczył bp Piotr Greger.

Papież Franciszek w swoim orędziu na ten dzień przypomina, że pierwszą formą opieki nad człowiekiem chorym jest okazanie mu bliskości, troska jego relacje z Bogiem, bliźnimi, samym sobą i całym stworzeniem. "Chorzy, słabi, ubodzy są w sercu Kościoła i muszą być także w centrum naszej ludzkiej uwagi oraz duszpasterskiej troski" - pisze ojciec święty.

- Odpowiadając na to wezwanie, zapraszamy chorych z całymi rodzinami i duszpasterzami w niedzielę 11 lutego do parafii św. Małgorzaty w Kętach - miejsca kultu patrona roku w naszej diecezji, św. Jana Kantego - zachęca ks. Szczepan Kobielus, diecezjalnych duszpasterz Apostolstwa Chorych.

W niedzielę 11 lutego o 15.00 pod przewodnictwem bpa Piotra Gregera będzie sprawowana Msza św. z udzielaniem sakramentu chorych. Wcześniej, od 14.30 będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi i modlitwy przy relikwiach św. Jana Kantego, szczególnego świadka miłosierdzia.

Chorzy będą mogli modlić się w kościele św. Jana Kantego, zbudowanego w miejscu jego rodzinnego domu.   Chorzy będą mogli modlić się w kościele św. Jana Kantego, zbudowanego w miejscu jego rodzinnego domu.
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

- Znany był z tego, że po zajęciach ze studentami odwiedzał chorych w ich domach. Wierzymy, że także dziś może wspierać chorych, wypraszając dla nich u Boga siły, wiarę i potrzebne łaski. Dlatego warto pielgrzymować do miejsca urodzenia i chrztu św. Jana - dodaje ks. Kobielus.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy