Nowy numer 08/2024 Archiwum

Kaj, Gerda, Królowa Śniegu i... Mikołaj na rolkach

Gdzie ten święty Mikołaj nauczył się tak dobrze jeździć na rolkach? Odpowiedź na pewno zna ks. Mateusz Dudkiewicz - koordynator Centrum Wolontariatu Caritas w Bielsku-Białej. Jakoś dziwnie go przypominał kiedy w Bielskim Centrum Kultury przybijał piątki, rozdawał prezenty i ustawał się do zdjęć z dziećmi z niepełnosprawnościami, które przyjechały z całej diecezji.

Młodzi podopieczni domów pomocy społecznej, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych i szkół specjalnych z terenu całej diecezji, a także innych ośrodków i stowarzyszeń - m.in. Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, a także dzieci z Ukrainy, korzystające z gościny zajazdu "Dębna" w Żywcu, przyjechały do Bielskiego Centrum Kultury na spotkanie ze św. Mikołajem.

Przygotowali je dla nich pracownicy i wolontariusze diecezjalnej Caritas - z księżmi Robertem Kurpiosem i Mateuszem Dudkiewiczem na czele, Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta z prezesem Michałem Guzdkiem, a także młodzi aktorzy bielskiej grupy teatralnej Pappeteria.

Najmłodsi bawili się z Olafem i Elzą - bohaterami kreskówki o Krainie Lodu, z przejęciem śledzili losy Kaja, Gerdy i pozostałych postaci baśni o Królowej Śniegu - aż wreszcie cieszyli się okazałymi prezentami, które czekały na nich w holu BCK.

Do Bielska-Białej przyjechało ok. 600 dzieci z opiekunami. Ponad drugie tyle zostało w swoich szkołach i ośrodkach. W sumie ponad 1500 dzieci zostało obdarowanych prezentami od św. Mikołaja.

Relację rozszerzymy.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy