Nowy numer 08/2024 Archiwum

Mamy w diecezji w 420 nowych lektorów

Rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i księża-opiekunowie towarzyszyli 420 ministrantom z całej diecezji - wśród nich były także dziewczynki - którzy otrzymali w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej błogosławieństwo bp. Piotra Gregera do posługi lektora.

Każdy otrzymał ministrancki krzyż i księgę Pisma Świętego. Do posługi przygotowywali się na kursach w dekanatach.

W homilii biskup przypomniał o trzech zadaniach, jakie wyznaczają im słowa kolekty z liturgii: by byli wytrwali w modlitwie, przyjaźni dla wszystkich i roztropni w działaniu.

- Niech wam nieustannie towarzyszy przekonanie, że czytając Pismo Święte, mówicie w imieniu Boga, jesteście jego narzędziem. Będziecie głosić nie siebie, ale Bożą prawdę, objawiając światu Jego wolę - zaznaczył.

Nowi lektorzy z bp. Piotrem Gregerem i diecezjalnymi duszpasterzami LSO: ks. Przemysławem Gawlasem, ks. Jakubem Kulińskim i dk. Piotrem Kanią.   Nowi lektorzy z bp. Piotrem Gregerem i diecezjalnymi duszpasterzami LSO: ks. Przemysławem Gawlasem, ks. Jakubem Kulińskim i dk. Piotrem Kanią.
Urszula Rogólska /Foto Gość

Pod koniec liturgii duszpasterz LSO, ks. Przemysław Gawlas dodał: - Czasem wydaje się, że nie ma młodych w Kościele. Trzeba byłoby ich zaprosić właśnie na taką uroczystość.

Biskup zwrócił jeszcze uwagę na obecny w Mszale formularz o powołania kapłańskie. - Daj Boże, że część z was kiedyś potraktuje to wezwanie poważnie i zawiesi nie tylko swój krzyż na piersiach, ale kiedyś stułę i ornat, czego życzę i o to będę się modlił - dodał.

Nowi lektorzy przyjęli krzyże LSO i księgi Pisma Świętego Nowego Testamentu.   Nowi lektorzy przyjęli krzyże LSO i księgi Pisma Świętego Nowego Testamentu.
Urszula Rogólska /Foto Gość

Po Mszy św. wszyscy spotkali się na poczęstunku w auli św. Jana Pawła II.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy