Nowy numer 08/2024 Archiwum

Królówka młodych na os. Karpackim

Światowy Dzień Młodzieży, przeżywany w wymiarze diecezjalnym odbędzie się w niedzielę 26 listopada. To nie pomyłka. Od trzech lat to nie Niedziela Palmowa, a Niedziela Chrystusa Króla jest świętem młodych, którzy - w naszej diecezji - spotkają się tego dnia na bielskim os. Karpackim.

Przez wiele lat młodzież z całej naszej diecezji umawiała się na wyjazd na „Palmówkę” - świętowanie ŚDM w diecezji, które z reguły miało miejsce w bielskiej katedrze św. Mikołaja. W czasie pandemii papież Franciszek zmienił termin diecezjalnych obchodów, przenosząc je na uroczystość Chrystusa Króla. Wtedy młodzi przemianowali spotkanie z „Palmówki” na „Królówkę”.

W 2021 r. spotkali się w kościele św. Maksymiliana. W tym roku bielsko-żywiecki ŚDM odbędzie się 26 listopada - po raz drugi - w kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka na os. Karpackim. Na wspólne świętowanie zapraszają duszpasterze młodych - na czele z księżmi Kamilem Kuchejdą i Andrzejem Wołpiukiem, odpowiedzialnymi za bielsko-żywiecką młodzież.

Spotkanie rozpocznie się o 15 zawiązaniem wspólnoty. O 15.15 konferencję wygłosi Ania Bonk - autorka facebookowego bloga „Trzymam Cię za słowo”, wokalistka zespołu „Tylko Ty”, z wykształcenia fizjoterapeutka.

Po konferencji będzie czas na osobistą modlitwę: odpowiedź każdego uczestnika na głoszone słowo. Na 16.30 zaplanowano agapę, czas spotkania młodych ze sobą, a o 17 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem bp. Romana Pindla.

Spotkaniu będą towarzyszyć obecne na nich od wielu lat symbole ŚDM na całym świecie: krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani, a także relikwie patrona młodych - bł. Karola Acutisa, które od 2022 są własnością diecezjalnego duszpasterstwa i od roku peregrynują po kolejnych dekanatach.

W imieniu organizatorów święta zapraszamy na os. Karpackie młodych ciałem i duchem z całej diecezji.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy