Nowy numer 08/2024 Archiwum

Orkiestra z Kaniowa znów koncertowała w Straconce

Kolejną porywającą lekcję historii Polski, połączoną z ucztą muzyczną, przeżyli uczestnicy koncertu przygotowanego 18 listopada w kościele Matki Bożej Pocieszenia w bielskiej Straconce. Ich gościem specjalnym była orkiestra dęta gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie.

Czy kościół to odpowiednie miejsce na koncert patriotyczny? - Jak najbardziej. Ci, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny, czynili to ze sztandarami, na których było napisane: „Bóg Honor, Ojczyzna”. To Bóg poruszał ich serca także do miłości wobec ojczyzny, to Bóg dodawał im sił, to Bóg uczył ich tych wartości, które sprawiły, że chcieli, aby Polska była polska - mówił ks. proboszcz Ryszard Knapik w kościele Matki Bożej Pocieszenia.

Na zaproszenie parafii i Stowarzyszenia „Straconka Moim Domem”, z koncertem patriotycznym, przyjechała tu orkiestra dęta gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie, po kierunkiem Urszuli Szkucik-Jagiełki.

Muzycy zagrali i zaśpiewali - z publicznością - najsłynniejsze piosenki i pieśni patriotyczne, towarzyszące walczącym o niepodległość Polski, ale i współczesne utwory skomponowane do filmów przybliżających ważne wydarzenia z naszej historii. Wśród nich były: „Piechota”, „Serce w plecaku”, „Rozmaryn”, „Pierwsza Brygada”, „Rota” czy piosenka i muzyka  z filmów „Miasto 44” oraz „Dywizjon 303”.

Towarzyszące muzyce słowo - z pokazem multimedialnym - przygotowała Anna Chrobak-Steckel.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy