Nowy numer 08/2024 Archiwum

Mieszkańcy Cieszyna i okolic z prezentami dla seniorów

To będzie trzecia edycja akcji "Świąteczna paczka dla seniora", do udziału w której zapraszają pracownicy placówek medycznych i opiekuńczych prowadzonych przez siostry elżbietanki cieszyńskie i same siostry. Ale nie myślą tylko o swoich podopiecznych.

Krystian Kukuczka, dyrektor Centrum Medycznego Fundacji św. Elżbiety Węgierskiej w Cieszynie mówi, że w ubiegłym roku akcja przerosła najśmielsze oczekiwania. Chętnych do pomocy było więcej niż potrzebujących! Tak więc będzie i trzecia edycja akcji „Świąteczna paczka dla seniora".

Organizatorzy z Centrum Medycznego chcą, by ucieszyli się także seniorzy z wszystkich cieszyńskich zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej i domów opieki.

- Zaskoczeni obserwowaliśmy, jak w minionym roku mieszkańcy Cieszyna i okolic zasypywali nas paczkami, do których dołączali kartki z życzeniami świątecznymi. Dzięki nim, obdarowaliśmy wszystkich - czyli około. 600 - seniorów z placówek w mieście - relacjonuje K. Kukuczka.

Do akcji zaprasza zwłaszcza cieszyniaków, placówki oświatowe w mieście i okolicy, druhów z OSP i tych, którzy chcą sprawić radość potrzebującym, samotnym i chorym. - Chcemy zebrać m.in.: kawę i herbatę, biszkopty, słodycze, chusteczki higieniczne nawilżone (takie jak dla niemowląt), oliwkę do pielęgnacji ciała, pastę do zębów, szczoteczki do zębów, patyczki higieniczne do uszu, szampony i żele pod prysznic, dezodoranty, maszynki do golenia, gąbki - wyjaśnia K. Kukuczka.

Zbiórka darów - zapakowanych do papierowej torby - potrwa do 14 grudnia br. Należy je dostarczyć lub przysłać do Centrum i Ośrodka Medycznego Sióstr Elżbietanek: ul. Katowicka 1, 43-400 Cieszyn. Wszelkie informacje pod numerami telefonów: 33 852 80 79 lub 511 741 227.

Patronatem akcję objęli: burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz oraz starosta cieszyński Mieczysław Szczurek.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy