Nowy numer 48/2023 Archiwum

Wieczór w Sercu z Tatą - wracają spotkania dla młodych MU

To wydarzenie przed pięcioma laty, 5 maja 2018 r., po raz pierwszy przyciągnęło do kościoła św. Józefa na Złotych Łanach rzeszę młodych z różnych zakątków diecezji i nie tylko. Po przerwie wieczory "MU - Młodzi Uwielbiają" wracają! Tym razem tam, gdzie bardzo łatwo trafić - do bielskiego "Serca" przy dworcu autobusowym.

Narodziły się w 2018 r. w Bielsku-Białej na Złotych Łanach. Na pierwsze spotkanie "MU - Młodzi Uwielbiają" w nowym miejscu zaprasza w sobotę 21 października wieczorem ks. Marcin Hałas, który zainicjowały ten cykl formacyjny dla młodych ze wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z diecezji bielsko-żywieckiej.

Na pierwszym i kolejnych wieczorach MU obecni razem słuchali słowa Bożego, świadectw, trwali przed Najświętszym Sakramentem, żywiołowo uwielbiali Pana Boga, a na koniec mieli okazję się poznać podczas wspólnego poczęstunku.

Każde kolejne spotkanie przyprowadzało na Złote Łany młodych i wszystkich, którzy takimi się czuli. Wspólnie dawali świadectwo młodego Ducha Kościoła. Ten czas przerwała pandemia, ale MU wreszcie wracają! 21 października o 19.30 pierwsze spotkanie w nowym cyklu odbędzie się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej.

- To wielkie dzieło, w którym chodzi o ukazanie Boga jako kochającego i bliskiego, nieustannie troszczącego się o każdego człowieka. Chcemy przybliżyć młodzież do prawdziwego obrazu Boga - nie tyrana, oprawcy, który jest przyczyną wszystkich nieszczęść w życiu młodego człowieka, ale Boga, który troszczy się o nas i jest z nami w najtrudniejszych momentach - mówi ks. Hałas, od niedawna wikary w "Sercu". - Spotkanie odbędzie się pod hasłem: "Poznaj naszego Tatę!" i ukaże nam prawdziwy obraz Boga, jako kochającego Ojca.

W planie: konferencja, wspólne uwielbienie, od 20.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo indywidualne, o 21.00 - Apel Jasnogórski, a po nim - poczęstunek w auli św. Jana Pawła II. Wieczór muzycznie poprowadzi zespół Wielkie Rzeczy z Wilkowic.

 

Wieczór w Sercu z Tatą - wracają spotkania dla młodych MU  
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy