Dziennikarze "Gościa Niedzielnego" - kontakt

Zespół „Gościa Niedzielnego” tworzy ponad 130 osób pracujących w całej Polsce. Dziennikarze z głównej siedziby redakcji mieszczącej się w Katowicach piszą artykuły o wierze, życiu Kościoła, opracowują analizy społeczno-gospodarcze, omawiają kwestie naukowe i kulturalne, przygotowują reportaże z różnych ciekawych miejsc w Polsce i na świecie.

Polska

Bogumił Łoziński

(ur. 1964) – zastępca redaktora naczelnego i kierownik działu "Polska”. Dziennikarz, pracował m.in. w Katolickiej Agencji Informacyjnej jako szef działu krajowego, oraz w „Dzienniku” jako dziennikarz i publicysta. Wyróżniony Medalem Pamiątkowym Prymasa Polski (2006) oraz tytułem Mecenas Polskiej Ekologii w X edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni środowisku” (2009). Ma na swoim koncie dziesiątki wywiadów z polskimi hierarchami, z Prymasem Polski kard. Józefem Glempem na czele, a także z kard. Josephem Ratzingerem (2004) i prof. Leszkiem Kołakowskim (2008). Autor publikacji książkowych, m.in. bestelleru „Leksykon zakonów w Polsce”. Żonaty, czworo dzieci. Hobby: piłka nożna, lekkoatletyka, żeglarstwo.
Obszar specjalizacji:
tematyka religijna, światopoglądowa i historyczna, a także społeczno-polityczna i ekologiczna.

 

Agata Puścikowska

 

(ur. 1979) - absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2006 redaktor warszawskiej edycji GN, od 2011 dziennikarz działu "Polska" w GN. Współpracuje z mediami elektronicznymi, m.in z Religia.TV (Piąta strona nieba, Cotygodnik), Radiem Plus. Autorka książki "Życia- rysy. Reportaże o ludziach (nie)zwykłych". Społecznie zajmuje działalnością pro-life, pracuje z kobietami przed decyzja o aborcji oraz żałujących dokonanej aborcji. Interesuje się muzyką Chopina, książkami i podróżami. Potrafi być żoną Piotra i mamą piątki dzieci jednocześnie.
Obszar specjalizacji:
zagadnienia społeczne, problemy kobiet, problematyka rodzinna
Kontakt: agata.puscikowska@gosc.pl

« 3 4 5 6 7 »