Nowy numer 39/2023 Archiwum

Familijny marsz wszystkich pokoleń w Żywcu

Po raz piąty mieszkańcy Żywca i Żywiecczyzny razem z ks. Grzegorzem Gruszeckim - proboszczem konkatedralnej parafii Narodzenia NMP - zapraszają na Marsz dla Życia i Rodziny. Przejdzie ulicami miasta w niedzielę.

Marsz dla Życia i Rodziny wyruszy w tym roku pod hasłem: "Dzieci przyszłością Polski". Rozpocznie go w niedzielę 11 czerwca o 12.30 Msza św. pod przewodnictwem bp.  Piotra Gregera. Wychodząc z kościoła, będzie można  wesprzeć materialnie dzieło obrony życia dzieci poczętych.

Następnie korowód wszystkich pokoleń przejdzie na Rynek i stąd na ulice miasta, by wrócić do miejsca startu. Tu przygotowano festyn, wiele atrakcji dla wszystkich i poczęstunek.

Na żywieckiej scenie wystąpią m.in. dzieci i młodzież, zespół uwielbieniowy "Szturm", "Małe Pilsko" oraz "Andeo", a także goście z Ukrainy.

Jak co roku w organizację marszu zaangażowały się wspólnoty i grupy z wielu parafii, a także żywieckie instytucje, pod okiem ks. proboszcza Grzegorza Gruszeckiego. Działania grupy koordynowali Katarzyna i Dariusz Bąkowie ze Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea".

Wśród organizatorów są: Miejskie Centrum Kultury w Żywcu z dyrektorem Markiem Reglem, Fundacja Rodzina w Służbie Człowieka z franciszkanami z Rychwałdu, Fundacja Wolność i Pomoc z Sylwią Rusin, wspólnoty Służebnica Ducha z Zabłocia, Damaszek ze Sporysza, grupa WJ12, Domowy Kościół, a także "OdNowa" w Duchu Świętym z żywieckiej konkatedry i Krucjata Wyzwolenia Człowieka z Rychwałdu.

- Serdecznie zapraszamy do licznego udziału! Niech ten czas świętowania stanie się znakiem i świadectwem jedności i pragnienia życia w rodzinach! - zaprasza Magdalena Wolny, rzecznik żywieckiego marszu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy