Wyjątkowy spektakl w bielskiej świątyni

Teatr Exit to przestrzeń, w której spotykają się dwa światy: osoby z deficytami - cierpiące na czterokończynowe porażenie mózgowe, niewidome, niepełnosprawne intelektualnie oraz artyści o uznanym dorobku. Łączy ich wspólna pasja: teatr i muzyka. Już dziś w Bielsku Białej spotkanie z niezwykłymi artystami. Spektakl "Pieśń nad Pieśniami" rozpocznie się 21 maja o 20.00 w kościele św. Józefa (os. Złote Łany).

Wszyscy wiemy, że tabliczka ‚‚Exit” umieszczana w sklepach, biurach czy innych miejscach publicznych oznacza wyjście awaryjne. Dla mojej ekipy praca w tym teatrze stała się czymś takim. Pomaga wyjść z niewoli niepełnosprawności - mówi Maciej Sikorski, założyciel Teatru Exit.

- W Teatrze Exit szukamy wspólnie prawdziwego piękna, a nie atrakcyjności. Chcemy naszą sztuką budować człowieka, prowadzić go ku prawdziwemu szczęściu, a nie ulotnej przyjemności, którą jakże często ze szczęściem mylimy. Nasza twórczość opiera się w wielkiej części na słowie Bożym, gdyż wierzymy, że to ono ma moc zmieniać ludzi i prowadzić ich do prawdziwego szczęścia. Mamy ambicję tworzenia rzeczy pięknych w świecie zawłaszczonym przez brzydotę. Pragniemy dawać przykład ludziom cierpiącym, mówić im, że jest nadzieja, że nie można się poddawać. Osobom zdrowym zaś pokazać piękno wynikające z dzielenia się i pomagania innym - dodają artyści.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy spektakl dotykający sedna chrześcijańskiego życia.

Po spektaklu odbędzie się spotkanie i rozmowa z aktorami Teatru Exit.

« 1 »