Nowy numer 49/2023 Archiwum

Młodzi w Kętach wielbili Boga razem z bł. Carlem Acutisem

W ramach cyklu modlitw uwielbienia organizowanych przed Światowymi Dniami Młodzieży dla młodzieży w poszczególnych dekanatach, w świątyni Świętych Małgorzaty i Katarzyny w Kętach odbyło się czuwanie modlitewne młodzieży dekanatu kęckiego „Uwielbiamy z Carlem”.

Modlitwie młodych towarzyszyły peregrynujące relikwie bł. Carla Acutisa, którego postać patronuje przygotowaniom duchowym do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Wraz z młodymi modlili się ich duszpasterze, z proboszczem ks. Zbigniewem Juraszem, ks. Kamilem Bywalcem, ks. Sławomirem Młodzikiem i ks. Józefem Skurzokiem na czele.

Mszy św. przewodniczył diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Kamil Kuchejda, który przypominał słowa młodego błogosławionego, mawiającego, że Eucharystia jest dla niego autostradą do nieba. – Dobrze, że spotkanie z bł. Carlem rozpoczynamy od Eucharystii. Myślę, że on by tak chciał, bo nie da się bliżej spotkać Pana Boga niż w tym sakramencie, kiedy On daje nam Siebie - wskazywał ks. Kuchejda.

W modlitewnym uwielbieniu, które odbyło się po Mszy św. śpiew poprowadziła grupa muzyczna Barka, od kilku lat działająca przy parafii w Nowej Wsi, gdzie angażuje się w systematyczne adoracje Najświętszego Sakramentu. W czasie Mszy św. śpiewem modliła się młodzieżowa schola oazowa, która zawiązała się specjalnie na tę okazję.

- To był bardzo wymowny znak, że młodzi są otwarci i chcą razem uwielbiać Boga, tworząc ponadparafialną wspólnotę. Sami zainicjowali to, by wcześniej spotkać się na próbę i razem przygotować śpiewy na liturgię. Bardzo cieszyła także podobna sytuacja wśród ministrantów i lektorów, którzy reprezentowali różne parafie i wspólnie pełnili liturgiczną służbę przy ołtarzu, także podczas składania darów ołtarza - podkreśla ks. Bywalec, dekanalny duszpasterz młodzieży.

Kapłanów dekanatu ucieszyła ta otwartość i zaangażowanie młodych. - Chodzi nie tylko o przygotowanie do ŚDM, ale o umocnienie młodych. Mamy wielką nadzieję, że na tym fundamencie będziemy dalej budować. Już pojawił się pomysły następnych dekanalnych inicjatyw, w których będziemy szukać wsparcia bł. Carlo Acutisa, młodego człowieka, który daje przykład, że można być aktywnym w internetowej przestrzeni i nie wstydzić się swojej wiary. Razem z nim młodzi mogą odkrywać, jak niesamowicie piękna i ważna jest Eucharystia - dodaje ks. Bywalec.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy