Nowy numer 15/2024 Archiwum

Akcja Katolicka i nadzwyczajni szafarze u św. Bilczewskiego

W wilamowickim sanktuarium św. abp. Józefa Bilczewskiego 14 stycznia na modlitwie zebrali się członkowie Akcji Katolickiej, a także nadzwyczajni szafarze Eucharystii z naszej diecezji. Pielgrzymi modlili się przy relikwiach świętego, a potem spotkali się przy opłatku.

Modlitwie członków Akcji, z prezesem Andrzejem Kamińskim na czele, przewodniczył asystent krajowy bp Marek Mendyk ze Świdnicy, a w gronie koncelebransów nie zabrakło też asystenta diecezjalnego ks. prof. Tadeusza Borutki oraz asystentów parafialnych. W homilii bp Mendyk zaapelował, by gorliwie wypełniali swoje zadania, wynikające z powołania, które powierzył im Bóg, a ich życie stawało się dla otoczenia wezwaniem do życia we wspólnocie Kościoła. - Przyprowadzajcie innych do Jezusa! - dodawał kaznodzieja.

Mszy św. przewodniczył bp Roman Pindel. - Nie mogliście lepiej trafić! Święty Józef Bilczewski to człowiek Eucharystii, a wy zostaliście powołani do szczególnej i zaszczytnej funkcji szafarzy - mówił kustosz sanktuarium ks. prał. Stanisław Morawa.

Biskup Pindel wskazywał na wagę misji, jaką mają do spełnienia nadzwyczajni szafarze, którzy nie tylko pomagają w udzielaniu Komunii Świętej w kościołach, ale także zanoszą ja do domów osobom starszym i chorym. Odnosząc się do posługi związanej z docieraniem do ludzi w ich domach, bp Pindel podkreślał: - W skali parafii, a jeszcze bardziej diecezji, będzie to ogromna rzesza ludzi, którzy nie tylko będą brać udział we Mszy św. dzięki radio czy telewizji, ale przyjmą także upragnioną Komunię Świętą...

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy