Nowy numer 15/2024 Archiwum

Integracyjne widowisko jasełkowe w Bielsku-Białej

Działające przy bielskiej parafii Trójcy Przenajświętszej Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Serce dla Serca" zaprosiło 27 grudnia na integracyjne widowisko jasełkowe. Wzięli w nim udział podopieczni stowarzyszenia w różnym wieku, w tym beneficjenci projektu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej "Od zależności ku samodzielności", a także seniorzy, którzy kolejny rok uczestniczyli w rządowym programie "Aktywni Plus".

Bardzo cieszymy się, że wraz z nami wystąpili najmłodsi: przedszkolaki z Bystrej oraz uczniowie SP nr 36 z Bielska-Białej - podkreślała Ewa Biłek-Regnowska, koordynatorka projektów oraz wiceprezes stowarzyszenia Serce dla Serca. Przed jasełkową publicznością zaśpiewali też najlepsi uczestnicy zorganizowanego po raz pierwszy konkursu kolęd i pastorałek.

Wśród publiczności nie zabrakło przedstawicieli parlamentarzystów - z wiceministrem rodziny i polityki społecznej Stanisławem Szwedem na czele, a także samorządowców - z wiceprezydentem Adamem Ruśniakiem i wicestarostą bielskim Andrzejem Kamińskim. Jasełkowe przedstawienie oklaskiwali też przedstawiciele instytucji i ośrodków, z którymi współpracuje stowarzyszenie.

Wraz z prezesem ks. prał. Józefem Oleszko goście gratulowali wszystkim wcielającym się w role jasełkowych bohaterów, a specjalne dyplomy i upominki otrzymały laureatki konkursu na projekt stroju kolędnika, a także konkursu kolęd.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy