Nowy numer 15/2024 Archiwum

Orszaki Trzech Króli wracają na ulice naszych miejscowości

Po pandemii koronowane głowy, które szły pokłonić się Dzieciątku Jezus razem ze swoimi dworami, znów wyjdą na ulice Bielska-Białej, Żywca, Cieszyna i bardzo wielu miejscowości całej diecezji. Serdecznie zapraszamy na orszaki Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli w Bielsku-Białej, to najliczniejsze w naszej diecezji wielkie przedstawienie jasełkowe, wystawiane w przestrzeni publicznej. Rozpocznie je 6 stycznia 2023 r. o 10.30 Msza św. w kościele św. Maksymiliana w Aleksandrowicach, koncelebrowana pod przewodnictwem biskupa Piotra Gregera.

Po liturgii na ul. Wrzosowej zacznie się formować królewski korowód, który przejdzie ul. Cieszyńską na Stary Rynek, gdzie Mędrcy oddadzą pokłon Jezusowi, a kolędowanie poprowadzi zespół muzyczny wspólnoty Miłość i Łaska Chrystusa.

Orszak organizują: Bielskie Stowarzyszenie wspierania Edukacji i Rodziny "Światło", prowadzące Przedszkole "Ziarenko" i Szkołę Podstawową "Skała", we współpracy z Wydziałem ds. Duszpasterstwa Ogólnego kurii diecezjalnej, Akcją Katolicką, Rycerzami Jana Pawła II i wspólnotą Miłość i Łaska Chrystusa.

 - Zapraszamy wszystkich - każdy otrzyma koronę i będzie mógł dołączyć do orszaku. Dzieci zachęcamy do przebrania się w stroje dwórek lub rycerzy w trzech kolorach: czerwonym, niebieskim lub zielonym. Na rynku będzie można zjeść ciepły posiłek - zaprasza Marta Mszyca, dyrektor "Skały".

Orszakowi patronują: bp Roman Pindel i Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej.

Żywiecki Korowód Trzech Króli po raz szósty ulicami miasta nad Sołą. Rozpocznie się o 12.00 Mszą św. w kościele św. Floriana w Żywcu-Zabłociu pod przewodnictwem biskupa Romana Pindla. Zakończenie ok. 14.00 na Rynku.

W tym roku orszakowi towarzyszy dzieło miłosierdzia - jego organizatorzy chcą pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie i rehabilitację Leny Kuźmińskiej z Leśnej, cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe.

- Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości zapraszamy wszystkie osoby na stoisko charytatywne, gdzie będzie można posilić się słodkimi wypiekami, ciepłym posiłkiem oraz uraczyć kawą i herbatą - zachęca ks. proboszcz Grzegorz Gruszecki.

Korowód jest organizowany przez wspólnoty działające przy parafiach żywieckich oraz przy znaczącym udziale władz miejskich i wsparciu firm, które ofiarują pieczywo i ciasta.

Orszaki odbędą się także m.in. w Bulowicach, Cieszynie, Ciścu, Czańcu, Istebnej, Jaworzu, Mazańcowicach, Mesznej, Międzybrodziu Żywieckim, Ostrem-Twardorzeczce, Oświęcimiu, Rajczy, Rzykach, Skoczowie, Sułkowicach-Łęgu, Szczyrku, Targanicach, Witkowicach, Włosienicy i Zabrzegu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy