Nowy numer 15/2024 Archiwum

Gdy rodzi się dziecko - świąteczne życzenia bp. Romana Pindla

- Szczęśliwego Bożego Narodzenia w naszych domach, żebyśmy byli skupieni na Tym, który przyszedł na świat, żeby się w naszych domach wszystko pięknie układało wokół Jezusa i między nami - mówi biskup Roman Pindel w swoim świątecznym przesłaniu.

Gdzie można spotkać postaci z betlejemskiej stajenki? Gdzie nas samych posyła życie i dokąd chcemy wracać? Zobaczcie filmik ze świątecznym przesłaniem biskupa Romana Pindla na Boże Narodzenie 2022

A poniżej tekst życzeń księdza biskupa:

Gdy rodzi się dziecko, wszystko zmienia się w domu. Młoda kobieta staje się matką. Ojciec szuka swojego nowego miejsca i uczy się swojej nowej roli. Starszy brat widzi, że oczy wszystkich zwracają się na tego, który się narodził.

Życie posyła nas w bardzo różne miejsca. Także poza granice naszej Ojczyzny. Zagonieni, zajęci różnymi sprawami chcemy powrócić do naszego domu przynajmniej na święta Bożego Narodzenia. Chcemy też bardzo, aby cały nasz świat został poukładany na nowo. Dlatego, że On się narodził, abyśmy zapatrzyli się w Niego, ale też spojrzeli na innych, widząc w nich kochane dzieci najlepszego Ojca.

To On do nas wszystkich posłał swojego Syna. Niech On swoją łaską wszystko przemienia, porządkuje nasze życie, przede wszystkim w naszych domach, w naszych rodzinach i wszystkim nam błogosławi.

Szczęśliwego Bożego Narodzenia w naszych domach, żebyśmy byli skupieni na Tym, który przyszedł na świat, żeby się w naszych domach wszystko pięknie układało wokół Jezusa i między nami. Szczęść Boże! Niech Was błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty. Amen.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy