Nowy numer 21/2024 Archiwum

Młodzi na modlitwie z bł. Acutisem

W bielskim kościele na os. Karpackim w uroczystość Chrystusa Króla odbył się diecezjalny Światowy Dzień Młodzieży. Kilkuset uczestników przybyło z różnych parafii całej diecezji, a z nimi kilkudziesięciu duszpasterzy młodzieży. Uroczystej Eucharystii z ich udziałem przewodniczył bp Roman Pindel, a homilię wygłosił diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Kamil Kuchejda.

Informację o przygotowaniach do wyjazdu na organizowane w 2023 r. w Lizbonie Światowe Dni Młodzieży przedstawił ks. dr Andrzej Wołpiuk, diecezjalny koordynator ŚDM, przypominając, że grupy wyjeżdżające na ŚDM różnymi środkami transportu: od rowerów po drogę lotniczą, kończą już nabór i trzeba jak najszybciej zgłosić swój udział, jeśli chce się do nich dołączyć.

Modlitwie młodych diecezjan towarzyszyły znaki ŚDM: krzyż i ikona Matki Bożej oraz relikwie bł. Carla Acutisa, urodzonego w 1991 r. i zmarłego na białaczkę w wieku 15 lat włoskiego ucznia i internetowego ewangelizatora. Jest on patronem SDM w Lizbonie, a jego relikwie będą wkrótce peregrynować w dekanatach naszej diecezji.

W konferencji skierowanej do młodych ks. Kuchejda wskazał na trzy charakterystyczne cechy świętości bł. Acutisa: jego normalność, autentyczność i osobistą relację z Bogiem. Przestrzegał przed szukaniem nadzwyczajnych elementów świętości, jak również ukrywaniem siebie pod rozmaitymi maskami. – Bł. Acutis określił to zdaniem: „Ludzie rodzą się unikalni, a umierają jako kopie”. Często zdarza się, że ludzie udają kogoś, kim nie są, a jeśli nie jest się sobą – jest się nikim – wskazywał ks. Kuchejda, zachęcając młodych, by każdego dnia pytali siebie, czy swoją normalnością i autentycznością komuś pomogli, byli inspiracją…

Modlitwie młodzieży przewodniczył bp Roman Pindel.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy