Nowy numer 08/2024 Archiwum

Nie zostawiaj rodzin bez pomocy. Zrób Szlachetną Paczkę!

W najbliższą sobotę i niedzielę 10 i 11 grudnia będzie Weekend Cudów. W tych dniach wolontariusze Szlachetnej Paczki z naszego regionu będą dostarczać pomoc potrzebującym rodzinom. By to jednak mogło się udać, potrzeba darczyńców. W Bielsku-Białej, Cieszynie, Czechowicach-Dziedzicach, Szczyrku i Łodygowicach oraz Żywcu wciąż są osoby czekające na wsparcie. Wejdź na na stronę: szlachetnapaczka.pl. Jeszcze możesz przeżyć radość z dzielenia się tym, co masz...

Pomaganie, zwłaszcza jeśli robimy to z przyjaciółmi i bliskimi, daje radość. Wpływ na czyjeś życie, zmiana jego historii to najlepszy prezent, jaki możemy podarować sami sobie. Nie boimy się mówić, że pomagając i dzieląc się z innymi, sami też zyskujemy. Przygotowanie Szlachetnej Paczki to okazja do kontaktu czy spotkania w gronie osób, które są nam bliskie. Wielu naszych darczyńców w przygotowanie Paczki angażuje najmłodszych - to świetny sposób na uczenie dzieci wrażliwości - przypominają wolontariusze Szlachetnej Paczki, niezwykłej akcji, dzięki której udało się odmienić życie wielu tysięcy polskich rodzin, osób samotnych i starszych, które już zwątpiły, że poradzą sobie ze swoimi problemami...

Aby tak mogło się stać, trzeba jednak naszego zaangażowania. Na listach rodzin, które potrzebują pomocy, wciąż są jeszcze takie, dla których nikt nie przygotowuje Szlachetnej Paczki.

Paczki nie trzeba przygotowywać samemu. Pomoc dla potrzebujących można zorganizować w firmie, ze znajomymi, z rodziną, całą szkołą lub instytucją. Wystarczy tylko wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i przejść do wyboru rodziny, której chce się pomóc.

- Można też przez stronę internetową dokonać wpłaty przeznaczonej na przygotowanie paczki.  Nie zostawmy nikogo bez pomocy! - apelują wolontariusze.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy