Nowy numer 48/2023 Archiwum

"Powołany" i jego twórcy w Goleszowie

W sobotę 19 listopada o 19.00 w sali widowiskowej Czytelni Katolickiej odbędzie się projekcja niezwykłego filmu o mocy i miłości Bożej. "Powołany" mówi o darze sakramentu kapłaństwa. J jak napisali ludzie, którzy zrealizowali film, współautorem jego scenariusza jest Duch Święty, a producentem - Najświętsza Maryja Panna. Po filmie z widzami spotkają się reżyser i jedna z aktorek. Wstęp wolny.

Wyprodukowany kilka miesięcy temu film w reżyserii Jana Sobierajskiego jest dokumentalno-fabularnym dziełem o znaczeniu powołania kapłańskiego.

- Jego ogromną siłą jest, że przemawia zarówno do ludzi wierzących, jak i niewierzących, a ze wszystkich stron dochodzą głosy o licznych nawróceniach, jakie przeżyli widzowie tego niezwykłego filmu - mówi ks. Zbigniew Zachorek, duszpasterzujący w goleszowskiej parafii św. Michała Archanioła.

- Jak podkreślają jego twórcy, film ten jest Bożym dziełem, a oni są tylko narzędziami w jego realizacji. My zapraszamy do Goleszowa na projekcję, a także na spotkanie z ludźmi, którzy film tworzyli. Naszymi gośćmi będą reżyser Jan Sobierajski oraz jedna z głównych bohaterek filmu. Będzie można im zadać pytanie oraz poznać niezwykłe okoliczności i znaki, jakie towarzyszyły powstawaniu filmu. Wstęp na film i spotkanie jest oczywiście bezpłatny i zapraszamy wszystkich chętnych - dodaje ks. Zachorek.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy