Nowy Numer 16/2024 Archiwum

W Kętach rusza 25. Psallite Deo!

To już ćwierćwiecze kęckiego Festiwalu Twórczości Religijnej - Psallite Deo... Z tej okazji w Domu Kultury można będzie obejrzeć ciekawe wystawy i filmy o tematyce religijnej, a w sobotę posłuchać piosenek w wykonaniu solistów i zespołów i całych chórów. W sobotę na zakończenie konkursu piosenki odbędzie się też koncert w wykonaniu zaproszonej gwiazdy i wręczenie nagród.

Organizowany przez Dom Kultury w Kętach Festiwal Twórczości Religijnej „Psallite Deo” objęli patronatem bp Roman Pindel i burmistrz Krzysztof Jan Klęczar, a program jubileuszowych wydarzeń jest obszerniejszy niż zwykle.

Zgodnie z tradycją wszystko zacznie się od wystawy: w czwartek 20 października o 17.00 będzie to spotkanie ze Zbigniewem Micherdzińskim i jego malowanymi na szkle obrazami: „Madonny wśród świętych i aniołów”. Następnego dnia o tej samej porze odbędzie się kolejny wernisaż, a na wystawę „W kręgu chrześcijańskiej tradycji zaproszą malarze: Urszula Miącz-Sobieraj, Wacław Sobieraj i Bartłomiej Sobieraj.

Symbolem festiwalu stało się anielskie skrzydło. Na scenie i wystawach pojawią się anioły. A na zdjęciu w kęckim DK aniołem może zostać każdy z nas...   Symbolem festiwalu stało się anielskie skrzydło. Na scenie i wystawach pojawią się anioły. A na zdjęciu w kęckim DK aniołem może zostać każdy z nas...
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Od czwartku odbywać się będą projekcje Festiwalowego Przeglądu Filmowego i tegoroczne premiery. W czwartek o 17.30 będzie można zobaczyć: „Cud Guadalupe”, w piątek o 17.30 – „Notre Dame płonie”, a w niedzielę o 17.00 – film „Nakręcony tata”. Również w niedzielę odbędzie się dodatkowy seans o 19.00, podczas którego zaprezentowany zostanie film "Johnny", poświęcony ks. Janowi Kaczkowskiemu.

Sobota to już tradycyjnie czas głównego festiwalowego  wydarzenia: konkursu muzycznego. Przesłuchania rozpoczną się o 11.00, a zakończą się koncertem gościa specjalnego i galą ogłoszenia wyników oraz wręczenia nagród.

Tegorocznym gościem specjalnym będzie będzie Jana Tomko Ferenčková. Wokalistka w 2011 roku ukończyła sztukę muzyczną i estetykę na Uniwersytecie w Prešove na Słowacji. Studiowała także dyrygenturę chóralną i przez kilka lat pracowała jako członek chóru i solistka w chórze Juventus Pedagogy. Obecnie jest nauczycielką śpiewu, śpiewu chóralnego i teorii muzyki w Kościelnej Podstawowej Szkole Artystycznej im. Św. Mikołaja w Prešove.

Brała udział w realizacji wielu projektów muzyki gospel. W Kętach wystąpiła jako liderka zespołu G.O.D.S, który w 2013 r. zdobył grand prix Międzynarodowego Konkursu „Psallite Deo”. Muzyka, którą wykonują, jest prezentowana głównie w czasie wydarzeń ewangelizacyjnych.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

W Kętach rusza 25. Psallite Deo!

W Kętach rusza 25. Psallite Deo!

W Kętach rusza 25. Psallite Deo!

W Kętach rusza 25. Psallite Deo!

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy