Nowy numer 09/2024 Archiwum

Święto rzemiosła w Cieszynie

Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Cieszynie oraz Zespół Szkół Technicznych im. płk Gwidona Langera w Cieszynie w ramach trwającego Roku Rzemiosła w Województwie Śląskim zapraszają na Święto Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Cieszynie. Uroczystość łączy się z obchodami 110-lecia edukacji rzemieślniczej w Cieszynie. Świętowanie odbędzie się 24 września.

Po nabożeństwie ekumenicznym w kościele św. Marii Magdaleny zaplanowana została część oficjalna w Teatrze im. Adama Mickiewicza, spod którego o 12.30 wyruszy uroczysty korowód na ulicę Głęboką, pod Dom Rzemiosła. W tym czasie przy ul. Głębokiej będą już funkcjonowały stanowiska rzemieślnicze.

O 13.00 pod Domem Rzemiosła odbędzie się inscenizacja wręczenia kluczy od Głębokiej Starszyźnie Cechowej. W trakcie tej inscenizacji burmistrz Gabriela Staszkiewicz odda rzemieślnikom symboliczne klucze od ul. Głębokiej.  Po inscenizacji rozpoczną się pokazy rzemieślnicze. Występy artystyczne będą się przeplatały z pokazami i warsztatami.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, takich jak wypiek podpłomyków, które będą prowadzili piekarze i cukiernicy z całego powiatu. Fryzjerki z cieszyńskiego cechu będą czesały gości pokazu. Odbędą się prezentacje warzenia piwa, pokazy kowalstwa. Członkowie Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców zaprezentują takie zawody jak kominiarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, murarz-tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych, stolarz, tapicer, fotograf.

Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci, które zaprosimy do klubu kreatywnego inżyniera "Flojamo". Będzie regionalna kuchnia i możliwość degustacji rzemieślniczego piwa czy rzemieślniczych lodów. Będzie dobra muzyki, tańce. Na pokaz porwania i wykupin zapraszają Beskidzcy Harnasie.

Zespół Szkół Technicznych przygotował prezentacje zawodów: technik mechatronik i pokazy dawnych oraz współczesnych samochodów.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy