Nowy numer 08/2024 Archiwum

Nasza Ahawa na festiwalu w Siedlcach - głosujemy!

Wśród 15 uczestników zakwalifikowanych do ogólnopolskiego Hosanna Festivalu w Siedlcach jest zespół Ahawa, tworzony przez młodych ze Śląska Cieszyńskiego - także oazowiczów ze Skoczowa i Cieszyna. Festiwal odbędzie się 17 i 18 września, ale wciąż można brać udział w głosowaniu internetowym na najlepszy utwór.

To na pewno nie przypadek, że Ahawa jest w finałowej piętnastce zespołów, które zakwalifikowały się do 29. edycji Hosanna Festivalu - ogólnopolskiego przeglądu muzyki chrześcijańskiej w Siedlcach, którego finał odbędzie się 17 i 18 września. Muzyka i Pan Bóg są ich największymi pasjami.

Na swój występ sceniczny przygotowują dwa utwory ze swojej drugiej płyty "W Nim pokładam nadzieję": "Hiob" oraz piosenkę: "Dałeś Swego Syna".

Ale do 17 września trwa także internetowe głosowanie konkursowe na wybraną piosenkę każdego z uczestników festiwalu.

Nasza Ahawa zaproponowała piosenkę "Dawca Nadziei", której można posłuchać na konkursowej stronie. By na nią zagłosować wystarczy wybrać serduszko obok nazwy zespołu i utworu, a następnie potwierdzić oddany głos klikając "potwierdź" w otrzymanym mailu:

https://hosannafestival.pl/glosowanie

Serdecznie zachęcamy do słuchania i głosowania!

Z Ahawą - co po hebrajsku znaczy: miłość - wszystko zaczęło się od Eweliny Knopek, autorki tekstów i wokalistki. Zespół powstał pod koniec 2016 r., a już 26 lutego 2017 r. zagrali pierwszy koncert. Niebawem powstała ich debiutancka płyta: "W ramionach Miłosiernego Ojca", z piosenkami do tekstów Eweliny. Bo to miłość i miłosierdzie Pana Boga są dla niej największą inspiracją.

W tym roku nagrali swój drugi album w składzie: wokalistka Ewelina, skrzypaczka Wiktoria Krótki, gitarzysta Bartłomiej Kołacz, cajonista Michał Malinowski i pianista Jan Probosz. Utworami z drugiej płyty dzielą się na licznych koncertach od Niedzieli Miłosierdzia Bożego. A z trzema jadą do Siedlec (tu zamiast Janka na klawiszach zagra Kuba Barański).

Wszyscy studiują lub pracują. Łączy ich nie tylko miłość do muzyki, ale i - trójkę z nich -  oazowa formacja. Ewelinę i Bartka w parafii skoczowskiej, a Wiki w Cieszynie, u św. Marii Magdaleny. W czasie wakacji Ewelina była animatorką muzyczną na I stopniu Oazy Nowego Życia w Zarzeczu, a następnie całą trójką - przez kolejne dwa - posługiwali jako animatorzy grup na III stopniu ONŻ w Tarnowie. Także z oazowiczami naszej diecezji nakręcili teledysk do "Dawcy Nadziei".

To oazowa formacja wyznacza muzyczną drogę Ahawy. Koncertują przede wszystkim w parafiach i na scenach muzyki chrześcijańskiej w różnych miejscowościach Polski. Byli także m.in. gośćmi diecezjalnych inauguracji roku formacyjnego w Żywcu, a w tym roku - cieszyńskiego Festiwalu dla Życia i Rodziny, koncertów charytatywnych dla Ukrainy, diecezjalnych uroczystości ku czci św. Jana Sarkandra. To także ich dziełem jest muzyka do widowiska: "Światłe oczy serca - Jana Sarkandra droga do świętości".

Chcecie posłuchać ich piosenek - zajrzyjcie na ich FB - TUTAJ i – głosujcie na stronie festiwalu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy