Nowy numer 48/2023 Archiwum

TS Soła Żywiec ma 100 lat!

W sobotę 3 września jeden z najstarszych klubów sportowych w Polsce będzie świętować swoje stulecie. Towarzystwo Sportowe Soła Żywiec istnieje już od 1922 roku i za wszystko, co się w ciągu tego stulecia zdarzyło, działacze i zawodnicy Soły Żywiec podziękują najpierw Panu Bogu, a potem także ludziom. Będą wspomnienia, mecz i festyn.

Najpierw sportowcy podziękują Bogu podczas Mszy św. o 10.00 w kościele św. Floriana w Żywcu-Zabłociu. O 12.00 odbędzie się oficjalna uroczystość w sali kuflowej Browaru Żywiec. Wezmą w niej udział przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i sportowych.

- O 14.00 zapraszamy na mecz piłkarski na stadionie Pod Grojcem, a po nim - na festyn pod hasłem: „Spotkanie pokoleń Soły Żywiec przy ognisku”. Będą różne atrakcje, a także okazja do wspomnień minionego stulecia - mówi Edward Borak, prezes honorowy TS Soła Żywiec.

Wśród bohaterów stulecia są znani zawodnicy - duma Soły, m.in. Adam Jurasz, srebrny medalista paraolimpijski w tenisie stołowym w Atenach w 2004 r. i wielokrotny reprezentant Polski na światowych turniejach, Grażyna i Bożena Miodońskie, tenisistki stołowe, grające w Mistrzostwach Polski, czy Adam Jodłowiec, wicemistrz Polski w biegach. TS Soła Żywiec ma 100 lat!

Przypomniana będzie też pamiętna rozmowa, kiedy podczas audiencji papież Jan Paweł II spotkał się z przedstawicielami klubów sportowych i zapytał właśnie o Sołę Żywiec. Potem klub otrzymał odręcznie pisane pozdrowienia od papieża: do dziś jedną ze swoich najcenniejszych pamiątek.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy