Nowy numer 48/2023 Archiwum

Łodygowickie świętowanie z muzyką folkową

Od 11 do 14 sierpnia w gminie Łodygowice odbędzie się druga edycja Festiwalu Muzyki Folkowej Folk-Up! 2022. W ramach festiwalowych spotkań, warsztatów i koncertów, połączonych z tanecznymi zabawami, przenikać się będzie tradycyjna muzyka góralska i muzyka nowoczesna. Na wszystkie wydarzenia zaprasza Fundacja Akademia Folkloru.

W czwartek 11 sierpnia w Schronisku Młodzieżowym w Zarzeczu, w piątek 12 sierpnia - w łodygowickim GOK-u, a także na sobotnim pikniku 13 sierpnia w zamkowym parku w Łodygowicach wystąpią liczne zespoły, m.in. BREE, Bały się Dud, Dejcie Spokój, Sekunda, kapele Fedaków i Tygiel oraz Czerwona Kalyna z Ukrainy.

Będą też warsztaty muzyczne, a dla dzieci - nauka śpiewu, rękodzieła oraz folk designu i tańców. Śpiewacy, skrzypkowie, basiści, perkusiści i inni muzycy w drodze rekrutacji otrzymali możliwość uczestnictwa w 3-dniowych darmowych warsztatach. Poziom artystyczny zgłoszeń przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów, którzy już teraz nie mogą doczekać się owoców wspólnej pracy nad zaplanowanym materiałem.

W finałowym koncercie 14 sierpnia nad brzegiem Jeziora Żywieckiego w Zarzeczu zagra Kapela PoPieronie oraz niezwykła Folk-Up! Orkiestra, złożona z uczestników warsztatów muzycznych.

- Głównym celem Folk-Up! 2022 jest skrzyżowanie muzyki tradycyjnej ze współczesnymi nurtami i stworzenie przestrzeni, która da swobodę oraz wolność tworzenia. Tym samym organizatorzy wydarzenia gorąco zapraszają wszystkich do wspólnej zabawy wokół szeroko pojętej muzyki tradycyjnej i nowoczesnej - podkreśla w imieniu organizatorów Sabina Słowiak.

Szczegółowy program - na plakacie. Serdecznie zachęcamy do udziału!

Łodygowickie świętowanie z muzyką folkową  
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy