Nowy numer 48/2023 Archiwum

Triduum u sióstr karmelitanek i rekolekcje ze św. Teresą Benedyktą w Oświęcimiu

W tym roku 9 sierpnia minie 80. rocznica śmierci Edyty Stein, św. Teresy Benedykty od Krzyża OCD, zamordowanej w 1942 r. w Auschwitz. Siostry karmelitanki oraz Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu zapraszają na poświęcone jej rocznicowe obchody: triduum i rekolekcje.

Rocznicowe uroczystości upamiętniające męczeńską śmierć karmelitanki św. Teresy Benedykty od Krzyża - Edyty Stein rozpocznie triduum w oświęcimskim Karmelu przy ul. Legionów 92 od 6 do 8 sierpnia. Przez te dni Mszy św. o 17.00 będzie przewodniczył o. Łukasz Strzyż OCD.

Główne obchody zaś odbędą się we wtorek 9 sierpnia. W programie - o 7.15 Msza Święta i adoracja Najświętszego Sakramentu; o 15.30 - czuwanie ze św. Teresą Benedyktą, prowadzone przez oświęcimską wspólnotę Świeckiego Karmelu, a o 17.00 uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył kard. Michael Czerny SJ, prefekt watykańskiej dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

W imieniu sióstr karmelitanek, które nieustannie otaczają modlitwą całą diecezję, a szczególnie powierzane im najtrudniejsze sprawy rodzin i osób potrzebujących - bardzo serdecznie zapraszamy do udziału.

Św. Edyta Stein zginęła 80 lat temu.   Św. Edyta Stein zginęła 80 lat temu.
Urszula Rogólska /Foto Gość

Do uczczenia rocznicy i poznania świętej męczennicy - patronki Europy - zaprasza także Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu. 9 sierpnia o 10.00 będzie miała miejsce droga modlitewna wzdłuż rampy w byłym obozie Auschwitz-Birkenau, przygotowana wspólnie z Polską Radą Chrześcijan i Żydów, gdzie słowo wygłoszą: na rozpoczęcie słowo w imieniu episkopatu Polski - abp Marek Jędraszewski, a na zakończenie w imieniu episkopatu Niemiec przemówi bp Bertram Meier z Augsburga.

Chętni mogą uczestniczyć także w poszerzonym programie rekolekcyjnym, połączonym ze zwiedzeniem Oświęcimia, modlitwą w Auschwitz, wykładami, konferencjami i spotkaniami w grupach. Rekolekcje rozpoczną się 7 sierpnia. Zgłoszenia i szczegóły w CDiM - tel. 33 843 1000; e-mail: education@cdim.pl

Wszelkie szczegóły dotyczące programu rekolekcji i obchodów można znaleźć TUTAJ.

Zwieńczeniem uroczystości będzie koncert "Gwiazda Europy" o 19.00 w kościele św. Józefa w Oświęcimiu na Zasolu, przygotowany z inicjatywy miasta Wrocław w ramach Roku Edyty Stein.

Zapraszamy do udziału!

Triduum u sióstr karmelitanek i rekolekcje ze św. Teresą Benedyktą w Oświęcimiu   Triduum u sióstr karmelitanek i rekolekcje ze św. Teresą Benedyktą w Oświęcimiu  

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy