Nowy numer 39/2023 Archiwum

Zapatrzeni w Matkę

Tradycyjne obchody odpustu u Pani Hałcnowskiej odbyły się 2 i 3 lipca i zgromadziły wiele rodzin z dziećmi.

Odpust połączony był w tym roku nie tylko z błogosławieństwem dla małych dzieci i matek oczekujących potomstwa, ale także z dziękczynieniem za 50 lat kapłaństwa ks. Józefa Jończyka, który przewodniczył sumie i procesji eucharystycznej.

Przy ołtarzu stanął też proboszcz i kustosz bazyliki ks. Piotr Konieczny. W homilii ks. Adrian Mentel przywołał słowa papieża Franciszka, który po pielgrzymce do Polski tłumaczył dziennikarzom, jak doszło do jego upadku podczas Mszy św. na Jasnej Górze.

– „Zapatrzyłem się na Matkę Bożą i zapomniałem o schodku” – mówił wtedy papież. My też w tę uroczystość odpustową pragniemy wzbudzić w sobie takie pragnienie, taką chęć zapatrzenia się w naszą ukochaną Matkę Maryję, która całe swoje życie ukierunkowała na Pana Boga i na to, czego Bóg chciał dokonać w Jej życiu – wskazywał ks. Mentel. Po Mszy św. kapłani dekanatu z ks. kan. Jerzym Wojciechowskim oraz wierni wzięli udział w procesji, a na zakończenie uroczystości najmłodsi i przyszłe mamy otrzymali indywidualne błogosławieństwo. Dopełnieniem świętowania był wieczorny koncert chrześcijańskiego zespołu Anti Babylon System. Ksiądz Konieczny zachęcił też do odwiedzin otwartej właśnie parafialnej kawiarenki Dolorosa, która od początku wakacji zaprasza gości w niedziele od 10.00 do 18.00, a od wtorku do soboty od 16.00 do 20.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy