Nowy numer 32/2022 Archiwum

Piknik królewski u Pani Kazimierzowskiej ze świętymi pasterzami w Rajczy

Parafia św. Wawrzyńca i św. Kazimierza w Rajczy razem z rajczańską gminą serdecznie zapraszają na świętowanie 353. rocznicy darowania obrazu Pani Częstochowskiej przez króla Jana Kazimierza tutejszym góralom i pozwolenie na budowę kościoła oraz 5. rocznicy koronacji cudownego obrazu Matki Kazimierzowskiej.

W tym roku rajczański Piknik Królewski odbędzie się w niedzielę 3 lipca. Święto rozpocznie o 11.45 Msza św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, w czasie której do kościoła zostaną wprowadzone relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski, i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana Solidarności.

Od 13.30 przy Centrum Kultury rozpocznie się piknik, a w jego ramach: inscenizacja grupy teatralnej Effatha: "Król Jan Kazimierz wśród górali żywieckich" (o 13.45), koncert parafialnego chóru Laurentius (14.30), występy zespołów regionalnych: Spod Rachowca, Rajcusie, Ziemi Rajczańskiej, kapeli z Koniakowa, a także laureatów posiad gawędziarskich w Rajczy i ogniska muzycznego Fundacji Braci Golec, a także turniej piłki nożnej dla dzieci o Puchar Królewski, prezentacja wozów strażackich, pokaz udzielania pierwszej pomocy, atrakcje dla dzieci, kiermasz twórczości ludowej, piknikowe smakołyki.

Święto zakończy o 19.00 koncert Tomasza Kamińskiego. Dochód z imprezy będzie przeznaczony na remont organów. W imieniu duszpasterzy, parafian i władz gminy - bardzo serdecznie zapraszamy!

Piknik królewski u Pani Kazimierzowskiej ze świętymi pasterzami w Rajczy  
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama