Nowy numer 48/2023 Archiwum

Różana niedziela ze św. Ritą u bielskich salwatorianów

Relikwie św. Rity - wielkiej patronki spraw po ludzku beznadziejnych - towarzyszą modlitwie wiernych już w wielu parafiach diecezji bielsko-żywieckiej. Na uroczyste nabożeństwo w dniu jej wspomnienia, 22 maja o 18 zaprasza parafia NMP Królowej Świata z Cygańskiego Lasu.

Świętą Ritę szczególną czcią otacza grupa parafian z Cygańskiego Lasu, gdzie duszpasterzują księża salwatorianie. To z inicjatywy wiernych każdego 22. dnia miesiąca odbywają się tu uroczyste nabożeństwa do świętej patronki spraw bardzo trudnych, podczas których odczytywane są prośby i podziękowania jej czcicieli. Co miesiąc - zgodnie z tradycją - księża błogosławią kwiaty róż, które są zanoszone chorym.

Od 22 października ub. r., kiedy to siostry augustianki z Krakowa przekazały parafii relikwie świętej mniszki, towarzyszą one każdemu nabożeństwu. Więcej o tej uroczystości przeczytacie TUTAJ.

W najbliższa niedzielę, 22 maja, w dniu wspomnienia św. Rity, uroczystości ku jej czci rozpoczną się Mszą św. o 18, a po liturgii - nabożeństwo, błogosławienie róż i indywidualne błogosławieństwo dla wszystkich chętnych.

Parafianie z Cygańskiego Lasu zapraszają także na comiesięczne Msze św. za ojczyznę - każdego 16. dnia miesiąca za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli, a 19. dnia miesiąca - za przyczyną bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Różana niedziela ze św. Ritą u bielskich salwatorianów  
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy