Pielgrzymka "Ogień Lolek" wyruszy spod krzyża na Trzech Lipkach

XIV Piesza Pielgrzymka ,,Ogień Lolek” - „Fiaccola di Lolek” na Podbeskidziu odbędzie się 28 maja pod hasłem: "Bo Bóg naszym Ojcem, Bo Bóg kocha nas. On szlak nam wyznacza, I sam prowadzi nas ...". - Do udziału, tradycyjnie, zapraszamy wszystkich, którzy wspólną wędrówką i modlitwą pragną uczcić św. Jana Pawła II. Jak zawsze będą też wśród pielgrzymów osoby z niepełnosprawnościami - mówią organizatorzy ze stowarzyszenia Dzieci Serc z Radziechów.

- Kto raz dziękuje, dwa razy prosi, więc nadszedł czas, by wyruszyć na Pielgrzymi Szlak zwany ,,Ogniem Lolka" i modlitwą oraz śpiewem podziękować Panu Bogu: za przeżycie czasu pandemii, a także za dar życia i kapłaństwa tych księży, którzy przez wiele lat współtworzyli i uczestniczyli w naszym pielgrzymowaniu, a obecni są już w domu Ojca. Będziemy polecać w naszych modlitwach proboszczów: ks. prałata Krzysztofa Ryszkę z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej, ks. proboszcza Tadeusza Krzyżaka z Bystrej Krakowskiej, ks. proboszcza Mieczysława Grabowskiego ze Słotwiny, ks. prałata Stanisława Jaska z Buczkowic, ks. Wojciecha Jankego z Lalik, ks. prałata Zbigniewa Powadę z katedry św. Mikołaja - mówi Jadwiga Klimonda, prezes stowarzyszenia Dzieci Serc.

Jak dodaje, pielgrzymi będą też prosić Pana Boga o powołania kapłańskie i zakonne oraz opiekę dla tych, którzy już pracują na niwie Pańskiej, a także o pokój w Polsce i na świecie

Pielgrzymka wyruszy o 8.00 z Bielska Białej, spod Krzyża Trzeciego Tysiąclecia na wzgórzu Trzy Lipki w Starym Bielsku. W drodze zatrzyma się przy pomniku św. Jana Pawła II na dziedzińcu kurii w Bielsku-Białej, a następnie wyruszy do Radziechów na Matyskę, pod Krzyż Jubileuszowy. W Radziechowach przy cmentarzu będzie około 14.20, a o 15.00 przy I stacji Drogi Krzyżowej - Golgoty Beskidów.

- Jeśli ktoś boi się tak długiego odcinka drogi, to uspokajamy: kto nie będzie miał sił, może podjeżdżać busem, dodatkowo na trasie, gdzie na poboczu drogi brak chodnika, Godziszka-Buczkowice, Słotwina-Lipowa i na odcinku: Twardorzeczka od Szkoły Podstawowej do cmentarza w Radziechowach przewidziany jest przejazd busem - dodają organizatorzy.

- Czekamy na zgłoszenia. Można do nas dołączyć w dowolnym miejscu, jak i pożegnać się z nami. Zapraszamy wszystkich do udziału, do przystrojenia domów na trasie pielgrzymki - mówi Jadwiga Klimonda.

Zgłoszenia i pytania prosimy kierować mejlowo: dziecserc@o2.pl lub telefonicznie: 501 355 794

« 1 »