Nowy numer 22/2023 Archiwum

Módl się z klerykami i za kleryków!

Od 30 kwietnia sześciu kleryków naszej diecezji z rocznika bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, rozpoczęło pod przewodnictwem ojca duchownego ks. dr Bogusława Kastelika tygodniowe rekolekcje w milczeniu. Poprzez rekolekcje klerycy przygotowują się do święceń diakonatu, których w sobotę 7 maja o 10.00 udzieli im bp Roman Pindel. Uroczystość święceń odbędzie się w wilamowickim sanktuarium św. abp. Józefa Bilczewskiego.

7 maja o godzinie 10.00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, sanktuarium św. Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach, sześciu kleryków diecezji bielsko-żywieckiej z rocznika bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego otrzyma święcenia diakonatu z rąk bp. Romana Pindla. Powodem wybrania tejże świątyni są obchody Roku Jubileuszowego św. Józefa Bilczewskiego, który został ogłoszony przez bp. Pindla w diecezji bielsko-żywieckiej z okazji setnej rocznicy śmierci świętego.

Przyjmujący święcenia w stopniu diakonatu złożą przyrzeczenie posłuszeństwa biskupowi i jego następcom oraz przyrzeczenie zachowania celibatu. Zobowiążą się także do modlitwy Liturgią Godzin. W gronie kandydatów do święceń są:

Michał Juraszczyk (Zebrzydowice, parafia Wniebowzięcia NMP)

Krzysztof Kawik (Brenna, parafia św. Jana Chrzciciela)

Mateusz Kuryło (Bielsko-Biała – Obszary, parafia Matki Bożej Fatimskiej)

Bartłomiej Pluta (Leszna Górna, parafia św. Marcina)

Adam Płonka (Bielany, parafia św. Macieja Apostoła)

Szymon Trzepaczka (Andrychów, parafia św. Stanisława B.M.)

Klerycy piątego roku 30 kwietnia rozpoczną tygodniowe rekolekcje w milczeniu przed przyjęciem święceń diakonatu, które poprowadzi dla nich ks. Bogusław Kastelik, ojciec duchowny rocznika. Jest to czas wyciszenia się i skupienia przed tym ważnym momentem w ich życiu. Na zakończenie rekolekcji w obecności księży formatorów oraz wspólnoty seminaryjnej kandydaci uroczyście wyznają wiarę i złożą na ołtarzu w kaplicy seminaryjnej Najświętszego Serca Jezusa ręcznie napisaną przysięgę wierności.

W tym szczególnym czasie polecają się modlitewnej pamięci, aby dobrze przygotować się do nowej posługi w diecezji bielsko-żywieckiej. Alumni również zapraszają wspólnoty parafialne oraz wszystkich chętnych do uczestnictwa w liturgii w Wilamowicach.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy