Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Sakralne zabytki w Kętach i pomoc dla uchodźców

W niedzielę 20 marca w Muzeum Klasztornym u franciszkanów reformatów w Kętach można zwiedzać czynną po pandemicznej przerwie wystawę zbiorów sakralnych Rafała Piskorka. - W tym dniu cały dochód z cegiełek, które nabędą zwiedzający, przeznaczony zostanie na pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Kto może, niech nas odwiedzi - zaprasza pan Rafał, który osobiście oprowadzi zwiedzających po wystawie.

Dla gości mamy też niespodzianki: pyszną kawę i słodkości dla najmłodszych zwiedzających - zapowiada Rafał Piskorek, który oprowadzać będzie po niedzielnych Mszach św., sprawowanych w klasztornym kościele o 8.30, 10.00 i 12.00.

Jak tłumaczy, chce w ten sposób wraz z gospodarzami Muzeum Klasztornego - ojcami franciszkanami reformatami - dołączyć do akcji pomocy tym, którzy cierpią z powodu wojny toczącej się na Ukrainie.

Ekspozycja obejmuje kilkaset figur, krzyży, obrazów i innych dzieł sakralnych.   Ekspozycja obejmuje kilkaset figur, krzyży, obrazów i innych dzieł sakralnych.
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Muzeum Klasztorne wraz z ekspozycją dzieł sakralnych zostało otwarte w 2020 roku i z powodu pandemii wiele osób jeszcze nie zdążyło obejrzeć tej bardzo ciekawej wystawy.

Więcej o muzeum: Okruchy skarbu wiary.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy