Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Możesz pomóc osobie niepełnosprawnej!

Stowarzyszenie Integracyjne "Eurobeskidy" z Łodygowic, niosące wieloraką pomoc osobom z niepełnosprawnościami, zaprasza do współpracy tych, którzy chcieliby pomagać innym w pokonywaniu przeszkód codziennego życia. Można zostać asystentem osoby niepełnosprawnej w ramach rządowego programu, a zaproszenie skierowane jest do mieszkańców z powiatów żywieckiego, bielskiego, miasta Bielsko-Biała i gminy Chybie.

Realizujemy już kolejny rok program usług asystenckich, polegający na zatrudnianiu osób, które w określonym wymiarze - do 60 godzin miesięcznie - wspierają niepełnosprawnych, m.in. w codziennych czynnościach, przemieszczaniu się poza miejscem zamieszkania, dojazdach na zajęcia rehabilitacyjne czy terapeutyczne. Obecnie, w związku z licznymi zgłoszeniami osób niepełnosprawnych z różnych miejscowości, poszukujemy chętnych do podjęcia takiej pracy mieszkańców z terenów: powiatu żywieckiego, bielskiego, miasta Bielsko-Biała i gminy Chybie - mówi Stanisław Handerek, prezes SI Eurobeskidy.

Zgłoszenia wraz z CV oraz ewentualne pytania należy przesyłać pod adres: asystent@eurobeskidy.org.pl. Na stronie eurobeskidy.org.pl można znaleźć bliższe informacje na temat pełnienia roli asystenta osoby niepełnosprawnej.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy