Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Z Jezusem do Łagiewnik

6 marca ruszą zapisy na jubileuszową wędrówkę do krakowskich sanktuariów Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II.

Dziesiąta piesza pielgrzymka od 30 kwietnia do 3  maja będzie kontynuacją tej z 2019 r. Było to ostatnie pielgrzymowanie, które mogło się odbyć na tradycyjnej trasie z Hałcnowa, przez Kęty, Nową Wieś, Malec, Witkowice, Nidek, z kolejnymi noclegami na terenie archidiecezji krakowskiej, aż do Łagiewnik.

To wtedy księża z poszczególnych grup na całej trasie nieśli monstrancję z Najświętszym Sakramentem. Po dwóch latach obostrzeń sanitarnych główni organizatorzy pielgrzymki: Irena Papla, szefowa biura, i ks. Tomasz Sroka, przewodnik, zapraszają do pielgrzymowania. Hasłem wydarzenia będą słowa św. Jana Pawła II: „Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne. Tylko dziś jest twoje”.

Na pielgrzymkę można się zapisywać od 6 marca do 3 kwietnia przez stronę: faustyna.bielsko.pl i w parafiach: w Bielsku-Białej na os. Karpackim, w Lipniku oraz w Cięcinie, Andrychowie (par. św. Macieja), Cieszynie (par. św. Jerzego), Żywcu (konkatedra Narodzenia NMP), Jaworzu, Brzeszczach (par. św. Urbana), Bulowicach i Miliardowicach.

Wciąż potrzebni są ci, którzy chcą dać z siebie więcej, zwłaszcza osoby do kierowania (przejdą szkolenie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego). Chętni mogą się zgłaszać do I. Papli telefonicznie: 784 092 390. Szczególne zadanie będą mieli księża. To oni poniosą monstrancję. Tym serdeczniej są zaproszeni do udziału.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy