Nowy numer 23/2023 Archiwum

Wspólnym głosem

Zgodnie z tradycją duszpasterze katoliccy i ewangeliccy z Cieszyna razem modlili się podczas nabożeństwa ekumenicznego z udziałem chórów obu wyznań.

Nabożeństwo odbywa się na zmianę w ewangelickim kościele Jezusowym lub w katolickim św. Marii Magdaleny. Tym razem odbyło się w tej drugiej świątyni.

– Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon. Pozwólmy, aby już dzisiaj nas ona prowadziła – zachęcał proboszcz parafii św. Marii Magdaleny ks. Jacek Gracz, a do modlitwy dołączyli m.in. dziekan cieszyński ks. prał. Stefan Sputek, ks. Andrzej Abdank-Kozubski i proboszcz ks. Marcin Brzóska z wikariuszami parafii ewangelickiej.

Ważnym elementem modlitwy były pieśni i kolędy wykonane wspólnie przez śpiewaków z czterech kościelnych chórów: ewangelickiego chóru parafii cieszyńskiej, Wyższobramskiego Chóru Kameralnego, katolickiego chóru Lutnia i chóru parafii św. Jerzego z Puńcowa.

Ksiądz Brzóska wskazywał w kazaniu na błogosławieństwo, jakim jest możliwość spotkania i wspólnej ekumenicznej modlitwy. Przypomniał trudny czas sprzed roku, kiedy z powodu ograniczeń sanitarnych związanych z pandemią nie można było się zgromadzić. – Dla wielu z nas ten czas okazał się przerażający. Teraz możemy na nowo docenić wspólnotę. Dbajmy, aby na naszym duchowym niebie nie przestała świecić gwiazda Chrystusa – dodał kaznodzieja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy