Bielsko-Żywiecki

Jasełka "Misyjnej Jutrzenki" ze Skoczowa ponownie w sieci

Przygotowywane przez wszystkie pokolenia skoczowian Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu misyjnej wspólnoty z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, co roku gromadziły tłumy widzów. Po raz drugi przedstawienia nie uda się zobaczyć na żywo, ale artyści-amatorzy udostępnią je na kanale YouTube.

Misyjna Jutrzenka, jak co roku od 1994 r., zaprasza na swoje doroczne widowisko w ramach ogólnopolskiej akcji Kolędnicy Misyjni.

- Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, zdecydowaliśmy się na nagranie przedstawienia teatralnego w skoczowskiej sali widowiskowej "Pod Pegazem" i prezentację spektaklu w internecie: 23 stycznia bieżącego roku o 15 w serwisie YouTube - informują Joanna Walczyk i Paweł Moskała, animatorzy skoczowskiego koła misyjnego.

W przedstawienie angażuje się ponad 40 osób ze skoczowskiego koła. Jasełka co roku gromadziły tłumy widzów, którzy chcieli oglądać inscenizację przygotowaną przez dzieci i rodziców - choć fabuła pozostaje niezmienna od ponad 2000 lat, oni zawsze przygotowują nowy scenariusz.

Przedsięwzięcie wpisuje się w coroczną akcję Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci: Kolędnicy Misyjni. Podczas tegorocznej edycji kolędnicy pomagają dzieciom z Azji Środkowej: z Kazachstanu, Uzbekistanu i Kirgistanu. Jedną z form skoczowskiej pomocy był m.in. grudniowy Jarmark Bożonarodzeniowy, przygotowany w Skoczowie. A kwesta - także na ten cel - odbędzie się po Mszach Świętych przy wyjściu ze skoczowskich kościołów.

A TUTAJ znajdziecie link do transmisji online.

« 1 »