Nowy numer 4/2022 Archiwum

Życzenia bp. Romana Pindla i przedszkolaków z Andrychowa

Kto składa życzenia jako pierwsi? Aniołowie. - Cały dwór anielski, najbliższa rodzina Boga, z nieba. Mówią: "Chwała na wysokości Bogu a na ziemi pokój ludziom dobrej woli. To są pierwsze życzenia wypowiedziane z okazji narodzin Jezusa" - zauważa bp Roman Pindel.

W tym roku podczas składania życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia, opublikowanym w sieci, biskupowi Romanowi Pindlowi towarzyszą dzieci z Przedszkola im. św. Jana Pawła II w Andrychowie, działającego przy parafii św. Stanisława.

- Betlejem śpi. Czuwają tylko pasterze poza miastem. Ktoś musi powiedzieć, że Jezus się narodził. Ktoś musi zaprosić na te urodziny, ktoś złożyć pierwsze życzenia – mówi bp Roman. - Bóg sam zaprasza pasterzy przez swojego anioła. Kto składa życzenia? Pierwsi - Aniołowie, tak wspaniali, jak tutaj. Cały dwór anielski, najbliższa rodzina Boga, z nieba. Mówią: Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli.

Jak zauważa biskup, to pierwsze życzenia wypowiedziane z okazji narodzin Jezusa: -  One mówią, że człowiek jest szczęśliwy wtedy, kiedy naprawdę wielbi Boga i dziękuje Mu za wszystko. Czuje się bezpiecznie w świecie, czuje się kochany - tego życzą Aniołowie. A potem życzenia pokoju takiego, który tylko Pan Bóg może dać. Pojednanie, przebaczenie, poczucie bezpieczeństwa, radość. Radość także z tego że możemy się czymś podzielić. Tego życzę Wam na te Boże Narodzenie tak zwiastowane, tak zapowiedziane i z takimi życzeniami Szczęść Boże! Szczęśliwego Nowego Roku!

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama