Nowy numer 49/2023 Archiwum

Aleksandrowice czekają na młodych diecezji w Niedzielę Chrystusa Króla

"Nie-Palmówką" nazwali młodzi z oazowej diakonii ewangelizacji tegoroczny Światowy Dzień Młodzieży, przeżywany w diecezjach - po raz pierwszy - nie w Niedzielę Palmową, a w Niedzielę Chrystusa Króla.

W wielu bielsko-żywieckich parafiach wyjazd na "Palmówkę" - czyli diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży w Bielsku-Białej - był co roku wydarzeniem, które na stałe wpisało się w kalendarz młodych. Decyzją papieża Franciszka, od tego roku świętowanie zostało przeniesione na Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym roku przypada ono 21 listopada.

Młodzież podbeskidzkich parafii spotka się w kościele św. Maksymiliana w Bielsku-Białej Aleksandrowicach - początek o 15.00

A w programie:

  • 15.00 - zawiązanie wspólnoty,
  • 15.15 - koncert zespołu Anti Babylon System i świadectwo jego lidera Pawła Kurza,
  • 16.00 - przerwa,
  • 16.20 - adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi,
  • 17.00 - Msza św. pod przewodnictwem bp. Romana Pindla.

Niedzielne spotkanie to także kolejny etap na drodze do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2023 r. w Lizbonie.

W imieniu diecezjalnych duszpasterzy młodzieży - ks. Kamila Kuchejdy i ks. Andrzeja Wołpiuka - oraz młodych zaangażowanych w przygotowanie niedzielnego świętowania w Aleksandrowicach - serdecznie zapraszamy!

O inicjatywach duszpasterstwa młodzieży dowiecie się także, odwiedzając jego facebookowy profil - TUTAJ.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy