Nowy numer 39/2023 Archiwum

"Psallite Deo" w Kętach: na scenie, ekranie i w galerii

W Domu Kultury w Kętach odbywa się 24. edycja Festiwalu Twórczości Religijnej. Tradycyjnie zainaugurował ją wernisaż wystawy sztuki sakralnej, na której w tym roku swoje prace prezentują artyści związani z oświęcimską "Grupą na Zamku". Na widzów czekają jeszcze seanse filmowe i konkurs muzyczny z koncertem finałowym, w którym wystąpi duet: Gabi Blacha i Radek Pendziałek. Na konkurs, wystawę i koncert - wstęp wolny.

Głównym wydarzeniem będzie tradycyjnie konkurs muzyczny. Wykonawcy będą występować na scenie Domu Kultury w sobotę 23 października od 11.00.

W sobotę o 17.00, na zakończenie konkursu muzycznego, koncertować będą goście specjalni, czyli duet: Gabi Blacha i Radek Pendziałek. Historię tego duetu zapoczątkował utwór „Jakubowy Dar”, a następnie „Mamo”. Pierwszy z wymienionych szybko stał się numerem jeden „Listy z Mocą” Radia RDN Nowy Sącz, a także „Częstograjem” w Radio Anioł Beskidów. W roku 2017 ukazał się autorski album artystki zatytułowany „Jakubowy Dar”. Premierowy koncert odbył się w Jazovii podczas Palm Jazz Festival. Płyta stała się „Płytą Tygodnia” Radia Niepokalanów oraz często gościła w specjalnej audycji Polskie Radio Czwórka. Od tego momentu usłyszeć można było już kolejne single, które zapowiadają następny krążek: „Zakołysze”, „Chwileczka”, „Ilekroć”, „1,2,3” czy „Kiedy zrozumiem”.

Organizatorzy zapraszają też na Festiwalowy Przegląd Filmowy, w trakcie którego można obejrzeć filmy: „Wyszyński - zemsta czy przebaczenie”, „Fatima” i „Najświętsze Serce”.

"Psallite Deo" w Kętach: na scenie, ekranie i w galerii

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy