Franciszek Kucharczak gościem nowych "Wykładów w Sercu" - zapraszamy!

Spotkanie z naszym redakcyjnym kolegą Franciszkiem Kucharczakiem rozpocznie w poniedziałek 27 września nowy cykl "Wykładów w Sercu", na które zapraszają duszpasterze parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej, z ks. proboszczem Marcinem Aleksym.

Rozpoczyna się drugi sezon "Wykładów w Sercu", przyciągających do kościoła NSPJ w Bielsku-Białej (przy dworcu) bardzo wielu słuchaczy tematyką i osobowościami prowadzących. Towarzyszy im myśl św. Augustyna: "Uwierz, abyś zrozumiał - zrozum, abyś uwierzył".

W poniedziałek 27 września o 19.15 rozpoczyna się kolejny ich sezon. Na początek F. Kucharczak z "Gościa" opowie o tym, "Czy prawda się opłaci?".
Wykład będzie transmitowany tutaj.

Począwszy od września wykłady będą miały miejsce w ostatnie poniedziałki miesiąca w auli św. Jana Pawła II (pod kościołem - wejście jak do kawiarenki "Puls").

- Dziś wielu osobom wydaje się, że wiara stoi w sprzeczności z rozumem i nauką. Nic bardziej mylnego. Nie ma tu konfliktu, ale jest współpraca i wzajemne przenikanie się. Rozum bez wiary może prowadzić do pychy, a wiara bez rozumu do powierzchownej duchowości - uważają duszpasterze parafii. - Jan Paweł II w encyklice "Fides et ratio" podkreślał: "Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się do kontemplacji prawdy". W naszym dojrzałym kroczeniu za Chrystusem ważny jest rozwój duchowy i intelektualny. Potrzebują go zarówno osoby wierzące, jak i poszukujące Boga.

Serdecznie zapraszamy dzisiaj i w kolejne ostatnie poniedziałki:

Franciszek Kucharczak gościem nowych "Wykładów w Sercu" - zapraszamy!  
« 1 »