GN 30/2021 Archiwum

Dominikanie z Ustronia-Hermanic zapraszają wszystkich na wakacje... w szkole

Nie macie pomysłu na urlop albo spędzenie paru dni wolnego czasu? Kolejne edycje Letniej Szkoły Biblijnej i Letniej Szkoły Duchowości Chrześcijańskiej oraz intensywny kurs języka angielskiego - przygotowywane we współpracy z ojcami dominikanami - czekają!

Ojciec Cezary Jenta OP, proboszcz hermanickiej parafii NMP Królowej Polski, wraz ze współbraćmi dominikanami i ich współpracownikami serdecznie zapraszają do skorzystania z przygotowanych przez nich wakacyjnych propozycji.

Najpierw: intensywny kurs języka angielskiego, który od 12 do 16 lipca (9.00-13.00 - z przerwami na kawę) poprowadzi Aleksandra Eysymontt, absolwentka London Metropolitan University, od 15 lat zaangażowana w działania na rzecz edukacji w kraju i za granicą. Wykładała m.in. na Collegium Civitas w Warszawie. Prowadzi kursy językowe od ponad 15 lat. Wykładowczyni to także twórca MDT School i internetowego Magazynu Dobrych Treści.

Z kolei od 26 do 30 lipca (od 9.00 do 10.45 i od 19.00 do 20.45) odbędzie się piąta już edycja Letniej Szkoły Biblijnej. Ks. Marcin Kowalski - jeden z 20 biblistów z całego świata, powołany przez papieża na okres 5 lat do Papieskiej Komisji Biblijnej - przedstawi pierwszą część cyklu: "Życie i listy Apostoła Pawła".

A na finał wakacji - druga edycja Letniej Szkoły Duchowości Chrześcijańskiej od 29 do 31 sierpnia (29 sierpnia od 19.00 do 20.45, a w kolejne dni wieczorem i rano od 9.00 do 10.45). Zajęcia: "Jak modlić się na Mszy św.?", poprowadzi o. Dominik Jurczak OP, który w 2011 r. uzyskał licencjat kościelny z teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, a w 2017 r. obronił doktorat z nauk liturgicznych w Papieskim Instytucie Liturgicznym w Rzymie. Jest wicedyrektorem czasopisma naukowego Ecclesia Orans, wykładowcą w Papieskim Instytucie Liturgicznym "Anselmianum" i na Papieskim Uniwersytecie "Angelicum" w Rzymie oraz promotorem liturgii Polskiej Prowincji Dominikanów.

Serdecznie zachęcamy do udziału! Zapisy na kurs językowy i zajęcia szkół - w zakrystii kościoła w Ustroniu-Hermanicach lub poprzez stronę internetową.

W zajęciach Szkoły Duchowości i Szkoły Biblijnej będzie można wziąć udział za pośrednictwem internetu, ale tylko po wcześniejszym zapisaniu się.

Dodatkowe informacje na: www.hermanice.dominikanie.pl oraz www.facebook.com/dominikanie.hermanice/

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama