Nowy numer 29/2021 Archiwum

Dialog miłości

Msza Święta sprawowana 30 maja w kościele w Cygańskim Lesie, podczas której małżonkowie będą mogli odnowić swoją przysięgę, zakończy Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa.

Po raz ósmy małżonkowie i duszpasterze związani z ogólnopolską salwatoriańską inicjatywą „Tak na Serio” (TnS), zaprosili do wspólnej modlitwy za powołanych do małżeństwa.

– Jak co roku między uroczystościami Zesłania Ducha Świętego i Trójcy Przenajświętszej chcemy przypomnieć, że małżeństwo to powołanie, które nie bierze się z przypadku – zaznacza ks. Maciej Dalibor SDS. – Wiemy doskonale, że rodzina jest drogą Kościoła, drogą pierwszą i najważniejszą. Dlatego w Roku Rodziny po raz kolejny chcemy wzmacniać fundament rodziny, czyli małżeństwo.

Spotkaniom, które były transmitowane przez media społecznościowe (i wciąż są tam dostępne), towarzyszył temat: „Dialog miłości”. Poszczególne konferencje dotyczą dialogu miłości: w Bogu, Boga z człowiekiem, między małżonkami, między rodzicami a dziećmi, w trudnościach, w obliczu rozwodu, u kresu życia. Jak co roku w tydzień TnS włączyła się także bielska parafia NMP Królowej Świata w Cygańskim Lesie, która zaprasza małżeństwa w niedzielę 30 maja o godz. 12.30 na Mszę św. z odnowieniem przysięgi małżeńskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama