Wtedy na zaproszenie Solidarności na stadionie KS „Beskid” zgromadziło się ok. 15 tysięcy osób z Andrychowa i okolicznych miejscowości. Była niedziela 3 maja 1981 roku. Przy ołtarzu polowym modlili się kapłani całego dekanatu, a przewodniczył im dziekan ks. Stanisław Sikora. Mimo że ówczesne władze komunistyczne nie dopuszczały do obchodów święta 3 Maja, pod presją społeczną wydano zgodę na to religijne i patriotyczne zgromadzenie.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Czytasz fragment artykułu
Subskrybuj i czytaj całość
już od 14,90 zł








