Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Ze św. Józefem na rolkach

Ksiądz Mateusz Dudkiewicz, który w tym roku przed uroczystością św. Józefa razem z Markiem Zarembą przygotował rekolekcje z Opiekunem Świętej Rodziny, zaprasza na ich kontynuację!

Co ma wspólnego jazda szybka na rolkach z Litanią do św. Józefa? A rolki „Trinity”, te z trzema kołami? O tym między innymi opowiada ks. Mateusz Dudkiewicz, wikary w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej i człowiek wielu pasji, w pierwszych odcinkach niecodziennych spotkań internetowych na swoim kanale YouTube, przygotowanych z ekipą z Fundacji LUCE, której prezesuje.

„O Józefie na rolkach” to osiem odcinków rekolekcji, łączących fascynację świętym Józefem oraz pasję do jazdy na rolkach. Są one także kontynuacją projektu ewangelizacyjnego „Serce Ojca”, który ks. Dudkiewicz opracował z Markiem Zarembą. Jazda początkowo wydaje się nudna i monotonna. Ale kiedy się rozpędzasz, zaczyna się walka o dobry czas, o punkty, ważna staje się współpraca w grupie. Podobnie jest z modlitwą – np. litanią. Niby ciągle to samo, ale nie tak samo. Każde okrążenie ma swoje znaczenie. W Litanii do św. Józefa takich cennych „okrążeń” jest 26! A rolki „Trinity”? Trzy kółka, które pozwalają pokonywać każdy dystans, to jak zaproszenie do uczestnictwa w miłości Trójcy, ale też symbol trzech serc: św. Józefa, Boga Ojca, do którego Józef prowadzi, i serca ojca ziemskiego. Ksiądz Mateusz przyjął święcenia kapłańskie w 2007 r. Jest nauczycielem w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Bielsku-Białej. Od zawsze pasjonuje go hokej na lodzie i na rolkach, żeglarstwo i narciarstwo. Ponadto jest trenerem hokeja na lodzie oraz instruktorem wrotkarstwa. Jest także członkiem Towarzystwa Teologów Dogmatyków i pracuje nad doktoratem na seminarium ks. prof. Jerzego Szymika.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy