Gość Płocki 15/2021 Archiwum

Życzenia wielkanocne bp. Romana Pindla: Poślij dobre słowo bliskim

Wyjątkowe życzenia wielkanocne najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Polskich w Żabnicy i ich nauczycieli stały się inspiracją dla życzeń, które składa wszystkim diecezjanom biskup Roman Pindel.

W opublikowanym dziś nagraniu bp Roman Pindel mówi o wyjątkowym zbiorze kartek, który otrzymał z Żabnicy: "Wszędzie powtarza się, że wszyscy życzą mi radości ze zmartwychwstania. Tak sobie myślę, że można by bardzo rozwijać te życzenia, ale myślę równocześnie, że życzyć radości zmartwychwstania, to jest tak uniwersalne, tak bogate, że swoją treść ma to życzenie dla kogoś, kto jest z drugiej klasy szkoły podstawowej, ktoś, kto jest nauczycielem w tej szkole, ale także dla mnie, to życzenie radości ze zmartwychwstania ma moją treść, wiąże się z moim oczekiwaniem, z moją nadzieją, z moimi doświadczeniami.

Poniżej - filmik i tekst życzeń:

Kochani Diecezjanie,

z okazji Świąt otrzymuję od Was wiele listów z pięknymi życzeniami. Nadsyłane kartki - te mniejsze i większe, oficjalne i bardziej kolorowe, drukowane i przygotowywane ręcznie - są dla mnie bardzo cenne. Widzę w nich nie tylko Wasze przywiązanie do pięknej tradycji, ale również Waszą wiarę, którą wyrażacie w przesyłanych życzeniach. Za wszystkie bardzo serdecznie dziękuję.

W te Święta otrzymałem wyjątkowy i bezcenny zbiór kartek. Są to kartki przygotowane przez najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Polskich w Żabnicy wraz z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym.

Prawie wszystkie z tych 62 kart świątecznych zawierały życzenie "radości" płynącej z przeżywania tegorocznych Świąt. Pragnę to życzenie przekazać również Wam wszystkim, byśmy pomimo trudów, jakich doświadczamy, i ograniczeń nie dali sobie odebrać radości płynącej z wiary w Zmartwychwstanie Chrystusa.

Chrystus zmartwychwstał i po swym zmartwychwstaniu znów ukazał się uczniom. I dali oni świadectwo nie w pięknych mowach, lecz w walce za prawdę Jego zmartwychwstania, znieśli nawet katusze wraz ze śmiercią. Według Pisma Świętego „na słowie dwóch lub trzech świadków opiera się cała sprawa” (Pwt 19,15). Tymczasem o zmartwychwstaniu Chrystusa świadczy dwunastu. Czy więc nie będziesz wierzył w zmartwychwstanie?

(Fragment 4. Katechezy św. Cyryla Jerozolimskiego)

Życzę, by czas świętowania tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa był dla nas okazją do umocnienia naszej wiary oraz doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Bądźmy świadkami Jezusowego zwycięstwa nad grzechem, zdradą i śmiercią. Bądźmy świadkami zwycięstwa przebaczenia i Miłości.

Życzę, by dary Jego łaski, dary Chrystusa, przyjęte rozmodlonym sercem, owocowały w naszym życiu osobistym, rodzinnym, zawodowym.

† Roman Pindel

Biskup Bielsko-Żywiecki

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama