Nowy numer 08/2024 Archiwum

"Odjechane" rekolekcje ks. Mateusza na rolkach ze św. Józefem

Co ma wspólnego jazda szybka na rolkach z litanią do św. Józefa? Tego dowiecie się z pierwszego odcinka niezwykłych internetowych rekolekcji prowadzonych przez ks. Mateusza Dudkiewicza - wikarego w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i człowieka wielu pasji!

Ksiądz Mateusz i LUCE Team - ekipa z Fundacji LUCE, której prezesuje ks. Dudkiewicz, zapraszają na cykl - jak sami mówią: dosłownie "odjechanych" - rekolekcji o świętym Józefie!

"O Józefie na rolkach" to ośmioodcinkowe rekolekcje łączące fascynację świętym Józefem oraz pasję do jazdy na rolkach. Są także nietypową kontynuacją projektu ewangelizacyjnego Serce Ojca, który ks. Dudkiewicz przygotował w tym roku, przed uroczystością św. Józefa razem z Markiem Zarembą. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie m.in. TUTAJ.

Ks. Mateusz Dudkiewicz - hokeista i rolkarz zaprasza na Józefowe rekolekcje na rolkach.   Ks. Mateusz Dudkiewicz - hokeista i rolkarz zaprasza na Józefowe rekolekcje na rolkach.
Urszula Rogólska /Foto Gość (Print Screen)

Ks. Dudkiewicz przyjął święcenia kapłańskie w 2007 roku. Dziś jest wikarym w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej (przy dworcu), a także nauczycielem w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Bielsku-Białej. "Od zawsze" pasjonuje go hokej na lodzie i na rolkach, a także żeglarstwo i narciarstwo. Ponadto jest trenerem hokeja na lodzie oraz instruktorem wrotkarstwa.

To nie wszystko - jest także członkiem Towarzystwa Teologów Dogmatyków i pracuje nad swoim doktoratem na seminarium ks. prof. Jerzego Szymika. Zwykł powtarzać za św. Janem Bosko “odpoczniemy w niebie”, a póki co “boisko martwe - diabeł żywy; boisko żywe - diabeł martwy”.

W sieci już można zobaczyć zwiastun rekolekcji:

A także i pierwszy odcinek, w którym ks. Mateusz dowiedzie jak wiele wspólnego mają jazda szybka na rolkach z litanią do św. Józefa:

Zajrzyjcie także tutaj:

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy