Nowy numer 38/2023 Archiwum

Słowo Boże ma moc!

Kolejnym gościem tegorocznego cyklu rozważań w Hałcnowie był ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak, biblista. Już na wstępie podkreślił, że bez znajomości Pisma Świętego nie można poznać Chrystusa ani chrześcijaństwa.

W swojej katechezie przedstawił dziesięć powodów, dla których warto szukać odnowienia swojej wiary, czytając Pismo Święte. Wskazywał na wielką moc słowa, przy pomocy którego Bóg stworzył świat i uporządkował go, a Pan Jezus uzdrowił.

– Słowo Boże ma moc, zawsze twórczą i nigdy nie jest niszczące. Czasem ono działa jak lekarz, który niszczy jedynie to, co nie nadaje się do życia. Bywa trudne, ale jest to moc dobroci, która prowadzi do powrotu do dobra w człowieku. Nie bójmy się Bożego słowa! – zachęcał ks. Węgrzyniak, przypominając, że ze słuchania tego słowa rodzi się wiara, a Pismo Święte jest przestrzenią spotkania z Panem Bogiem i jednocześnie uczy życia, daje konkretne wskazówki.

– Pismo Święte także nawraca. I robi to ciągle! – mówił ks. Węgrzyniak, przytaczając przykłady świętych, których głęboka przemiana duchowa dokonała się pod wpływem czytania Bożego słowa. – Jak kropla drąży skałę, tak słowo Boże we właściwym momencie trafi do ciebie, przełamie jakąś barierę – tłumaczył wykładowca.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy