Nowy numer 39/2023 Archiwum

Ks. Wojciech Węgrzyniak w bielskim "Sercu" - zapraszamy osobiście lub online

Po przerwie spowodowanej pandemią w bielskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (przy dworcu autobusowym), dziś, w poniedziałek 25 stycznia, wraca cykl wykładów "Uwierz, abyś zrozumiał, zrozum, abyś uwierzył".

Podczas pierwszego po przerwie wykładu w poniedziałek o 19.15 ks. dr. hab. Wojciech Węgrzyniak zaprosi do refleksji nad słowami: "Nie wódź nas na pokuszenie". Ze względu na konieczność zachowania wymogów związanych z epidemią, spotkanie odbędzie się w kościele, a nie jak wcześniej planowano w Auli św. Jana Pawła II.

Wykładu będzie można również posłuchać dzięki transmisji na YouTube'owym kanale parafii NSPJ - TUTAJ.

Znany duszpasterz, który dziś spotka się ze słuchaczami, sam o sobie mówi: "Pochodzę z Podhala, a dokładnie z Mizernej. Jestem księdzem od 6 czerwca 1998 roku. Przez pierwsze 3 lata kapłaństwa byłem wikariuszem w Krakowie na os. Ruczaj. Potem wyjechałem za granicę. Pięć lat spędziłem na studiach w Rzymie, trzy następne w Jerozolimie. Od października 2009 roku pracuję na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Moja specjalność to nauki biblijne, a dokładniej Stary Testament. Mieszkam przy Kolegiacie św. Anny w Krakowie, starając się pomagać również w duszpasterstwie.

Ks. Wojciech Węgrzyniak w bielskim "Sercu" - zapraszamy osobiście lub online  

Cykl “Uwierz, abyś zrozumiał, zrozum, abyś uwierzył”, rozpoczął się we wrześniu ub.r. Dr Tomasz Rożek mówił wówczas o skalach wszechświata.

Inicjatorem cyklu jest ks. Sebastian Fajfer, wikary w bielskiej parafii NSPJ. Jak zaznacza: - Dziś wielu osobom wydaje się, że wiara stoi w sprzeczności z rozumem i nauką. Nic bardziej mylnego. Nie ma tu konfliktu, ale jest współpraca i wzajemne przenikanie się. Rozum bez wiary może prowadzić do pychy, a wiara bez rozumu do powierzchownej duchowości. Jan Paweł II w encyklice "Fides et ratio" podkreślał, że "wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się do kontemplacji prawdy".

Jak zaznacza duszpasterz, w naszym dojrzałym kroczeniu za Chrystusem ważny jest rozwój duchowy i intelektualny. Potrzebują ich zarówno osoby wierzące, jak i poszukujące Boga.

Ks. Wojciech Węgrzyniak w bielskim "Sercu" - zapraszamy osobiście lub online  
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy